...
Реєструйся

Виплати у зв’язку з безробіттям в умовах воєнного стану в 2024 році


На час воєнного стану державою було врегульовано призначення і розмір виплат українцям допомоги у зв’язку з безробіттям. Окрім того, 21 квітня 2022 року Рада ухвалила Закон України від 21 квітня 2022 року № 2220-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану». Він спрощує отримання статусу безробітного та соціальних виплат для ВПО, а також осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

 

Як оформити допомогу у зв’язку з безробіттям 2024

Для цього необхідно звернутися до найближчого центру зайнятості.

Заяву на призначення статусу безробітного можна подати до міського, районного, міськрайонного центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості:

 • особисто, під час безпосереднього відвідування;
 • в електронній формі за допомогою порталу або застосунку Дія;
 • у телефонному режимі.

Читайте також: Про вихідну допомогу в разі звільнення працівника

Такий спосіб отримання допомоги діє лише на час воєнного стану. Протягом 30 днів після його завершення безробітний повинен подати до центру зайнятості оригінали документів:

 • трудову книжку;
 • документ про освіту або його дублікат;
 • військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися із строкової військової служби.

ВПО у разі відсутності документів, що підтверджують факт звільнення, подається:

 • заява про припинення трудових відносин, документ, що підтверджує факт припинення зайнятості або відповідне рішення суду в разі припинення трудових відносин у судовому порядку;
 • за можливості розрахунковий документ (квитанція), що підтверджує надсилання зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення.

Статус безробітного надається з першого дня реєстрації у центрі зайнятості за особистою заявою людини. Відповідно, допомога почне надаватися з першого дня отримання статусу безробітного.

 

Читайте також: Кейс для кадровика. Повідомлення про масове вивільнення працівників

 

Хто може отримати допомогу у зв’язку з безробіттям

Закон України від 29 вересня 2022 року № 2622-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці» змінює багато норм, які стосуються умов та тривалості цих виплат.

У 2024 році допомогу у зв’язку з безробіттям можна буде отримувати лише за умови, що страховий стаж протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становитиме не менше ніж 7 місяців.

 

Крім того, більшості безробітним строк надання допомоги визначатимуть залежно від страхового стажу:

 • до 3 років – 180 календарних днів;
 • від 3 до 6 років – 210 календарних днів;
 • від 6 до 12 років – 240 календарних днів;
 • від 12 до 18 років – 270 календарних днів;
 • від 18 до 24 років – 300 календарних днів;
 • від 24 до 30 років – 330 календарних днів;
 • понад 30 років – 360 календарних днів.

Читайте також: Чи потрібно інформувати службу зайнятості про скорочення працівників?

 

Який розмір допомоги у допомоги у зв’язку з безробіттям у 2024 році

З 1 січня 2024 року в Україні збільшилася мінімальна заробітна плата до 7100 грн. Відповідно, збільшилися усі, передбачені законодавством виплати, розмір яких залежить від мінімальної зарплати.

Тепер максимальний розмір допомоги по безробіттю становить 7100 грн, оскільки під час воєнного стану він не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати.

 

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить у 2024 році 1500 грн, відповідно до постанови Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 14 вересня 2023 року № 60 «Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02 жовтня 2023 року за № 1724/40780).

Загальна тривалість виплати допомоги з безробіття – 360 календарних днів, для людей передпенсійного віку – 720 календарних днів.

 

 • Допомогу у зв’язку з безробіттям виплачуватимуть залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:
 • перша половина строку – 100 %;
 • у подальшому – 50 %.

Крім цього, розмір допомоги у зв’язку з безробіттям визначатимуть у відсотках до середньої зарплати (доходу) залежно від страхового стажу, але не менше ніж мінімальний розмір допомоги у зв’язку з безробіттям, встановлений правлінням Фонду для цієї категорії осіб:

 • до 3 років – 50 %;
 • від 3 до 6 років – 55 %;
 • від 6 до 12 років – 60 %;
 • від 12 до 18 років – 65 %;
 • від 18 до 24 років – 70 %;
 • від 24 до 30 років – 75 %;
 • понад 30 років – 80 %.

Під час дії воєнного стану для безробітних, які перебувають на тимчасово окупованій території, виплата може здійснюватися без особистого відвідування особи.

Експрес-курс «Соціальне страхування по тимчасовій непрацездатності»
0 (800) 219-977podpiska@mediapro.com.ua

 

Допомога у зв’язку з безробіттям 2024: що робити, якщо не приходять виплати

Ще у 2023 році держава встановила додаткові умови щодо отримання допомоги по безробіттю. Юрист і адвокат Ростислав Кравець вважає їх незаконними, адже людина сплачувала страхові внески за одними правилами, а коли прийшов час отримувати кошти за страховими внесками, то правила чомусь змінилися.

Влітку 2023 року були встановлені нові умови та порядок призначення допомоги по безробіттю під час дії воєнного стану. Вони стосувалися ВПО, знаходження людей безпосередньо на обліку, наявності в них рахунків чи виїзду за кордон.

Наприклад, у разі, якщо людина виїжджала за кордон, то вона втрачає право на виплатити по безробіттю. «Я вважаю це неправильним, тому що людина все одно має право на ці виплати, які були передбачені законом в той час, коли вона сплачувала внески. Якщо виплати не приходять, потрібно йти в державні органи, структури, оскаржувати це рішення» — каже пан Кравець.

Джерело: ФАКТИ

Реорганізація підприємства: дії кадровика

Матеріали до теми


Механізми оскарження постанов військово-лікарських комісій
Військово-лікарська експертиза відіграє ключову роль у забезпеченні обороноздатності держави та гарантуванні прав військовослужбовців і призовників на належний захист їхнього здоров’я. ...