Передплати журнал

Як буде оформлятися біометричний закордонний паспорт?


У всіх областях України завершується встановлення обладнання, необхідного для оформлення біометричних паспортів для виїзду за кордон.

Процедура оформлення майже не зміниться, громадянинові лише необхідно буде поставити підпис на спеціальному електронному планшеті та прикласти пальці рук до сканера для внесення до чіпу відбитків.

Весь процес оформлення буде повністю контролюватися державою: бланки паспортів буде друкувати ДП «Поліграфкомбінат «Україна», а електронну систему, на основі якої здійснюватиметься оформлення документів, обслуговуватиме ДП «Українські спеціальні системи».

Закордонні паспорти, оформлені до 1 січня 2015 року, зберігатимуть чинність до завершення строку їх дії, замінювати їх на біометричні не обов’язково.

Окрім того, кожен громадянин України зможе і після 1 січня 2015 року оформити звичайний (без чіпу) паспорт для виїзду за кордон, а також відмовитися від внесення на чіп відбитків пальців рук.

Дітям з 1 січня видаватимуться закордонні паспорти, а не проїзні документи дитини, як було до цього часу. Діти до 16 років отримуватимуть паспорт строком на 4 роки, з 16 років — на 10 років.

Закордонні паспорти з 1 січня оформлюватимуться протягом 20 робочих днів у звичайному режимі, та протягом 7 робочих днів у прискореному, зі сплатою подвійного розміру платежів до державного бюджету України.

Державна міграційна служба України