...
Реєструйся

Як діяти під час вручення повістки на вулиці?


Ні для кого не секрет, що отримати повістку може будь-який чоловік у будь-якому місці. Вулиця не є цьому виключенням. Але, на жаль, не всі знають як себе поводити при зустрічі з представниками центрів комплектування та соціальної підтримки. Звичайно, не найкращим варіантом буде тікати від представників центру комплектування та соціальної підтримки або вчиняти інші дії (кричати, знімати на відео, тощо). Спершу потрібно розуміти нормативно-правову базу щодо вручення повісток, а також знати та вміти користуватися своїми правами.

Місце вручення

Законодавство не містить заборони вручення повісток на вулиці. Тому кричати, що працівники центрів комплектування та соціальної підтримки не мають права цього робити недоцільно.

Хто може вручити?

Не кожна особа у військовій формі є представником центру комплектування та соціальної підтримки та має право на вручення повістки. При врученні повістки працівник центру комплектування повинен представитися та за потреби пред’явити відповідне посвідчення. Його дані можна записати.

Реквізити повістки

Повістка повинна бути обов’язково заповнена всіма необхідними реквізитами, підписана представником центру комплектування та соціальної підтримки та мати печатку.

Порядок вручення

Перед врученням повістки працівники центру комплектування та соціальної підтримки повинні з’ясувати особу. Наприклад, якщо чоловікові більше 60 років він не є військовозобов’язаним та вручати йому повістку на вулиці немає потреби. Якщо особу не встановлено, то зрозуміло, що повістка не може бути виписана, бо немає даних. А виписати повістку без встановлення даних особи не можна. При отриманні повістки громадянин зобов’язаний розписатися про отримання з зазначенням дати отримання. 

Курс «Військовий облік на підприємстві: документація та взаємодія»
Початок навчання: 20 березеня 2023 • Формат: відеоуроки

Відмова

Відмовитися від отримання повістки також можна, але варто пам’ятати, що при цьому складається акт у присутності свідків та в подальшому це може розцінюватися як ухилення від військової служби.

Вручення повістки не за місцем реєстрації

Якщо до прикладу, особа тимчасово поїхала в інше місто або область і там на вулиці зустріла працівників центру комплектування та соціально підтримки, то можна відразу повідомити їх про те, що Ви знаходитеся на обліку в іншому центрі комплектування та за можливості показати довідку про місце реєстрації або військовий квиток. Якщо все ж таки отримали повістку на вулиці в іншому місці, то можна прийти до центру комплектування та територіальної підтримки та надати підтверджуючі документи про перебування на військовому обліку в іншому місці.

Отримати консультацію

Отже, не потрібно боятися отримати повістку на вулиці. Потрібно знати та розуміти, що у випадку незрозумілої ситуації завжди можна скористатися допомогою та консультаціями фахових спеціалістів. Краще звичайно мати контакти таких фахівців, адже за потреби можна отримати підказку, як діяти в тій чи іншій ситуації, навіть, в телефонному режимі.

Варто пам’ятати, що знання своїх прав та можливість їх захистити допоможе уникнути незаконних дій зі сторони працівників центрів комплектування та соціальної підтримки при врученні повістки на вулиці.

Ілля Шипко, юрист

Джерело: PRIKHODKO & PARTNERS


ЮРИСТ З КАДРОВИХ ПИТАНЬ І ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА — ONLINE

Унікальна послуга на ринку України!
Докладніше

Забезпечте собі:
✔ максимально вивірені рішення щодо трудових відносин з колективом
✔ стійку правову позицію в спірних ситуаціях
✔ регульовані та зрозумілі процеси у «відносинах із державою»

0 (800) 219-977(067) 317-58-86(095) 245-17-55

Матеріали до теми


Всі юридичні та фізичні особи — підприємці, які надають соціальні послуги, мають зареєструватися в Реєстрі надавачів соціальних послуг
Відповідно до вимог Закону України від 17 січня 2019 року № 2671-VIII «Про соціальні послуги» та постанови Кабміну від 27 січня ...
Вдосконалено військовий облік осіб до 25 років, які вступають до вишів
Уряд вдосконалив військовий облік осіб до 25 років, які вступають до вишів. Відповідну постанову ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України. ...
КАДРОКОНСПЕКТ та ІНФОТЕКА: корисна інформація від редакції проєкту «КАДРОВИК.UA»
Колектив редакції журналу «КАДРОВИК.UA» постійно моніторить законодавство, відстежуючи зміни, пов’язані із трудовим правом. У разі нововведень колектив експертів пропонує вам ...