Як діяти у разі відмови Пенсійного фонду зараховувати період навчання до трудової книжки


В Україні трапляються випадки, коли під час подання документів до Пенсійного фонду до пенсії не зараховують частину трудового стажу або періоди навчання. У Міністерстві юстиції роз’яснили, як діяти у таких ситуаціях та хто має право оскаржити відмову у нарахуванні стажу. 

Як зазначається, органи Пенсійного фонду України зобов’язані зараховувати для призначення пенсії період проходження навчання. Адже, згідно з пунктом «д» частини третьої статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-XII до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.

Проте час навчання у зазначених закладах після 1 січня 2004 року (якщо особа не працювала) не зараховується до страхового стажу, адже студенти не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

Якщо ж, попри законні підстави, відповідний період навчання не записано до трудової книжки, в Мін’юсті радять звернутися до ПФУ. Зокрема, до органу Пенсійного фонду України необхідно надати копію диплому (посвідчення, свідоцтва) про здобуття відповідної освіти або уточнюючу довідку з місця навчання, яка підтвердить період навчання особи.

Однак, якщо особі надалі відмовляють у зарахуванні відповідного періоду до трудового стажу, потрібно звертатися до суду та оскаржувати дії органів ПФУ. За даними Мін’юсту, Пенсійний фонд зобов’язаний зарахувати відповідний період.

Матеріали до теми


Заброньовані особи: їх відрядження за кордон в умовах воєнного стану
Ця категорія зазначена в статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а також у пункті 26 Постанови Кабінету ...
Держпраці розробила проєкт розслідування нещасних випадків внаслідок воєнних дій
Державною службою України з питань праці розроблено та надіслано на погодження до Міністерства економіки України проєкт постанови Кабінету Міністрів України ...
Безвісти зниклий мобілізований працівник та виплата середнього заробітку
Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України, на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством ...