Реєструйся

Як обчислити статистичний показник середньооблікової кількості штатних працівників для ФОП


Державна служба статистики України у листі від 3 січня 2019 року № 15.2-20/7Пі-19 надає роз’яснення з питання методології обчислення статистичного показника середньооблікової кількості штатних працівників.

Розрахунок зазначеного показника здійснюється відповідно до чинної Інструкції зі статистики кількості працівників (далі — Інструкція), затвердженої наказом Держкомстату від 28 вересня 2005 року № 286.

Дія Інструкції поширюється на всіх юридичних осіб, а також на фізичних осіб — підприємців (далі — ФОП), які використовують найману працю.

Згідно з пунктом 3.2.6 Інструкції підприємство, що працювало неповний рік (сезонний характер виробництва або створення після січня, за винятком тих підприємств, які вимушено зупиняли виробництво з ініціативи адміністрації), середньооблікову кількість штатних працівників за рік визначає шляхом підсумовування зазначеної кількості працівників за всі місяці роботи підприємства і ділення одержаної суми на 12.

Тобто незважаючи на те, що ФОП зареєструвався у березні 2018 року, для розрахунку середньооблікової кількості штатних працівників за період з початку року, а саме за січень — грудень (рік), використовується вищезазначений підхід.

Відповідно до проведених розрахунків на основі інформації, наданої у запиті, середньооблікова кількість штатних працівників ФОП за 2018 рік становить 4 особи.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми