Згідно зі статтею 26 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) при укладеннi трудового договору угодою сторiн може бути обумовлений випробувальний термін, з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається.
Умова щодо встановлення випробування при прийнятті на роботу має бути зафіксована:
- у заяві працівника;
- у трудовому договорі (при укладенні його в письмовій формі);
- у наказі про прийняття на роботу.
Відсутність відповідної умови у зазначених документах дає підстави вважати, що працівника прийнято на роботу без випробування.
Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977
Оскільки встановлення випробувального терміну при укладанні трудового договору — це лише одна з умов трудового договору, трудові відносини оформлюються у загальному порядку, передбаченому статтею 24 КЗпП. Тобто, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Тож необхідно подати повідомлення про прийняття працівника на роботу до Державної податкової служби України.
Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 219-977 • E-mail: info@mediapro.com.ua
Що стосується питання прийняття за договором, то можемо припустити, що малося на увазі укладення цивільно-правового договору. Однак застерігаємо від укладення такого договору, оскільки у цьому випадку, скоріше за все, матиме місце підміна трудових відносин цивільно-правовими.
Джерело: ФПУ