...
Реєструйся

Як розрахувати середній заробіток працівнику, який з 1 квітня у відпустці чи відрядженні


У разі надання відпустки з 01 квітня 2024 року працівнику, у якого в розрахунковому періоді не було заробітної плати, розрахунок середньої заробітної плати для її оплати здійснюється в розрахунковому періоді з 01 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року виходячи з установленого законодавством розміру мінімальної заробітної плати на час розрахунку. Про це йдеться в листі Мінекономіки від 05 квітня 2024 року № 4707-05/25126-07.

Абзацом першим пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100 (далі — Порядок № 100), встановлено, що обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток, надання матеріальної (грошової) допомоги або виплати компенсації за невикористані відпустки проводиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки, надання матеріальної (грошової) допомоги або виплати компенсації за невикористані відпустки.

 

Раніше писали: Відрядження та «лікарняний»

 

Якщо у працівника відсутній розрахунковий період

Якщо у працівника відсутній розрахунковий період, то середня заробітна плата обчислюється відповідно до абзаців третього – п’ятого пункту 4 Порядку № 100 (абзац восьмий п. 2 Порядку № 100).

Абзацом третім пункту 4 Порядку № 100 встановлено, що якщо в розрахунковому періоді у працівника не було заробітної плати, розрахунки проводяться з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу.

При цьому якщо розмір посадового окладу є меншим від передбаченого законодавством розміру мінімальної заробітної плати, середня заробітна плата розраховується з установленого розміру мінімальної заробітної плати на час розрахунку (абзац четвертий п. 4 Порядку № 100).

Раніше писали: Щодо оплати праці працівника за час службового відрядження: порядок розрахунку та обчислення

Крім цього, відповідно до статті 21 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» заробітна плата працівникам за весь час відпустки виплачується до початку відпустки, якщо інше не передбачено законодавством, трудовим або колективним договором.

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Акція Оплачуй 9 міс - отримуй 12

Матеріали до теми


Працівника перевели на іншу посаду: чи потрібно буде повернути йому колишню посаду після закінчення воєнного стану?
СИТУАЦІЯ Працівника перевели на іншу посаду під час воєнного стану, згідно зі статтею 3 Закону України від 15 березня 2022 ...
Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: чи є вона обов’язковою виплатою?
Право на матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, визначене законодавством, є у держслужбовців і посадовців держорганів, органів місцевого самоврядування (далі ...