Реєструйся

Як штрафуватимуть роботодавців за неправильну рекламу вакансій — Мінекономіки підготувало Порядок


Мінекономіки оприлюднило для обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку сплати рекламодавцями до державного бюджету штрафів за порушення вимог Закону України «Про рекламу» щодо реклами про вакансії (прийом на роботу)».

Стаття 24-1 Закону України від 3 липня 1996 року № 270/96-ВР «Про рекламу» (далі — Закон № 270) містить вимоги до рекламодавців — замовників реклами про вакансії (прийом на роботу) для її виробництва та/або розповсюдження. А Законом України від 10 вересня 2021 року № 1750-IX «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі» (далі — Закон № 1750) внесено зміни до Закону № 270 — частину 3 статті 24-1 викладено у новій редакції: «у разі порушення вимог цієї статті рекламодавець сплачує до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення, у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку».

Згідно з проєктом постанови штраф сплачується на підставі розпорядчого документу Держпраці про накладання штрафу за порушення вимог статті 24-1 Закону № 270/96-ВР — щодо реклами про вакансії (прийом на роботу), прийнятого на підставі акту перевірки за результатами розгляду справи, дослідження матеріалів та вирішення питання щодо наявності підстав для накладення штрафу.

Рекламодавці будуть сплачувати суму штрафу в п’ятнадцятиденний термін в державний бюджет за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або фізичних осіб — підприємців на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства.

У разі несплати рекламодавцем накладеного штрафу протягом 15 календарних днів з дня вручення або направлення розпорядчого документа Держпраці, якщо останній не був оскаржений та залишений в силі, сума штрафу стягується в судовому порядку.

Порядок сплати повинен набути чинності одночасно з Законом № 1750, тобто 8 січня 2022 року.

Джерело: https://buh.ligazakon.net

Матеріали до теми


Перелік документів для працевлаштування внутрішньо переміщених медиків в інші заклади: МОЗ
На сьогодні внаслідок повномасштабного вторгнення росії на територію України багато медиків втратили свої робочі місця та вимушені шукати інші можливості ...
Центри зайнятості не надаватимуть статус безробітного людині, яка підпадає під мобілізацію, але не має військового квитка
Про це розповів начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов. За його словами, відповідно до пункту ...