Передплати журнал

Як водію повернули трудову книжку та відшкодували виплати за час її затримки


Олександр (ім’я змінене) майже п’ять років пропрацював водієм-експедитором у ФОП, який має заклад громадського харчування і продовольчу крамницю на Київщині. Товар доводилося доставляти щодня, тож роботи вистачало та й оплата хлопця влаштовувала.

Працював без перерви навіть під час карантину, адже продовольчий магазин не припиняв роботу. Та сталося так, що у зв’язку з особистими обставинами, хлопець змушений був переїхати в інше місто. Коли він прийшов до підприємця за розрахунком, йому пообіцяли віддати трудову книжку згодом.

За час тривалого переїзду Олександр спробував ще кілька разів забрати документи, але чув у відповідь різні відмови. Майже три місяці хлопець намагався самостійно вирішити питання, але безрезультатно. Тоді йому порадили звернутися за допомогою до Головного управління Держпраці у Київській області.

Під час перевірки підприємця підтвердився факт невидачі трудової книжки. Інспектори зобов’язали роботодавця повернути працівнику трудову книжку та компенсувати виплати у вигляді середньомісячної зарплати за час її затримки.

Джерело: pl.dsp.gov.ua

Матеріали до теми


Мінагрополітики створило електронний кабінет запитів на бронювання військовозобов’язаних
Міністерство аграрної політики та продовольства України (далі — Мінагрополітики) створило електронний сервіс — електронний кабінет запитів на бронювання військовозобов’язаних. Як ...
Скорочення штату під час війни: який критерій визначення працівників, що мають переважне право залишитися на роботі
При скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці визначальним критерієм переважного права залишитися ...