...
Реєструйся

Як впровадити посаду фахівця із соціальної роботи до штатного розпису апарату селищної ради та фінансувати цю посаду за рахунок коштів місцевого бюджету?


Відповідно до частини 3 статті 64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

Оплата праці професій (посад) здійснюється згідно з тарифним розрядом з урахуванням вимог законодавства про оплату праці працівникам, які працюють на посадах у органах місцевого самоврядування  згідно з Єдиною тарифною сіткою.

В бюджетній сфері для галузі охорони здоров’я та галузі соціального захисту населення основний оплатно-галузевий наказ єдиний — це Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджені спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 5 жовтня 2005 року № 308/519.

Конкретизація умов оплати праці міститься в наказі Мінсоцполітики від 18 травня 2015 року № 526 «Про умови оплати праці працівників закладів соціального захисту дітей, закладів соціального обслуговування і центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» (далі — Наказ № 526).

Наказом № 526 затверджено схеми тарифних розрядів окремо за категоріями посад.

Розрахунок посадових окладів проводиться, виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду, установленого в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

При визначенні конкретного розміру посадового окладу необхідно керуватись нормами постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (далі — Постанова № 1298), на виконання якої розроблений наказ № 526.

З 01.01.2021 посадові оклади розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду — 2670 грн.  (примітка 1 додатка 1 до Постанови № 1298).

Додатково повідомляємо, що роз’яснення Управління Держпраці не є нормативно-правовим актом та має лише інформаційний характер.

Джерело: https://rv.dsp.gov.ua

Матеріали до теми


Повітряна тривога під час роботи: як підприємству діяти законно та без ризику штрафів
В умовах воєнного стану роботодавці зіштовхуються з новими викликами, зокрема — організацією роботи під час повітряної тривоги. Від правильності дій ...
Затримка зарплати понад місяць: роботодавці звітуватимуть про борги — нова законодавча ініціатива
Міністерство економіки України оприлюднило для громадського обговорення проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інформування про ...