Реєструйся

Як закрити ФОП: 5 кроків


Коли через війну або інші обставини у підприємця не пішов бізнес, його державна реєстрація є лише непотрібним тягарем. Тож в такому разі найкращим виходом є визнати поразку і закрити ФОП.

Алгоритм дій ФОП для закриття підприємницької діяльності дали у Державній податковій службі:

Крок 1. Звернення до державного реєстратора. Подати заяву про припинення підприємницької діяльності до державного реєстратора за місцем реєстрації.

Крок 2. В податкову інспекцію подати відповідну звітність: ФОП на загальній системі оподаткування — декларацію про майновий стан і доходи, ФОП-спрощенцю — декларацію платника єдиного податку. Також звіт з єдиного внеску та декларацію з ПДВ для платників ПДВ.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Крок 3. Провести остаточні розрахунки з бюджетом. Сплатити Єдиний податок та ЄСВ за місяць, в якому подано заяву держреєстратору. Якщо не було сплачено податки і збри в попередніх періодах теж необхідно сплатити.

Крок 4. Закрити поточні рахунки у банку. Для того, щоб закрити рахунок ФОП подає у банк відповідну заяву у довільній формі.

Крок 5. Зняття з обліку в контролюючих органах. Відповідно до чинного законодавства контролюючі органи проводять перевірки платників щодо правильності нарахування податків і зборів. У разі подання необхідної звітності і відсутності заборгованості з податків, фізична особа знімається з обліку в органах Державної податкової служби.

Вимоги до оголошення про вакансію та законні підстави для відмови у прийнятті на роботу: актуальні запитання — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: Закон і Бізнес

Курс «Підвищення кваліфікації кадровиків. ПРОФІ»

Матеріали до теми


Спрощено проведення позапланових перевірок підприємств за зверненнями фізичних осіб
Кабінет міністрів дозволив позапланові перевірки підприємств за зверненням фізичної особи, яка постраждала від діяльності компаній за умови документального підтвердження шкоди ...
Військовий облік на підприємстві — відповідальність роботодавців
Роботодавці, які у 2023 року найматимуть на роботу працівників, мають обов’язково звертати увагу на наявність військово-облікових документів у майбутнього співробітника. ...
Роботодавців, що отримали компенсацію за працевлаштування ВПО, перевірятимуть: рішення Уряду
Кабінет Міністрів постановою від 6 червня 2023 року № 568 вніс зміни до Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату ...