...
Реєструйся

Як закрити ФОП: 5 кроків


Коли через війну або інші обставини у підприємця не пішов бізнес, його державна реєстрація є лише непотрібним тягарем. Тож в такому разі найкращим виходом є визнати поразку і закрити ФОП.

Алгоритм дій ФОП для закриття підприємницької діяльності дали у Державній податковій службі:

Крок 1. Звернення до державного реєстратора. Подати заяву про припинення підприємницької діяльності до державного реєстратора за місцем реєстрації.

Крок 2. В податкову інспекцію подати відповідну звітність: ФОП на загальній системі оподаткування — декларацію про майновий стан і доходи, ФОП-спрощенцю — декларацію платника єдиного податку. Також звіт з єдиного внеску та декларацію з ПДВ для платників ПДВ.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Крок 3. Провести остаточні розрахунки з бюджетом. Сплатити Єдиний податок та ЄСВ за місяць, в якому подано заяву держреєстратору. Якщо не було сплачено податки і збри в попередніх періодах теж необхідно сплатити.

Крок 4. Закрити поточні рахунки у банку. Для того, щоб закрити рахунок ФОП подає у банк відповідну заяву у довільній формі.

Крок 5. Зняття з обліку в контролюючих органах. Відповідно до чинного законодавства контролюючі органи проводять перевірки платників щодо правильності нарахування податків і зборів. У разі подання необхідної звітності і відсутності заборгованості з податків, фізична особа знімається з обліку в органах Державної податкової служби.

Вимоги до оголошення про вакансію та законні підстави для відмови у прийнятті на роботу: актуальні запитання — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: Закон і Бізнес

Курс «Підвищення кваліфікації кадровиків. ПРОФІ»

Матеріали до теми


15 квітня спливає строк сплати роботодавцями санкцій за невиконання нормативу по працевлаштуванню осіб з інвалідністю
Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю звертає увагу роботодавців, що 15 квітня 2024 року спливає строк сплати роботодавцями адміністративно-господарських санкцій, нарахованих за ...
ТЦК та СП ігнорує відстрочку заброньованого: чи можна оскаржити в суді?
Вже понад рік діє оновлений порядок бронювання. Він надає можливість бізнесу подавати на бронювання критично важливих працівників і отримувати для ...