Які гарантії для мобілізованих працівників у разі закінчення строку трудового договору?


Останнім днем строкового трудового договору буде день закінчення проходження військової служби

Держінспекція з питань праці роз’яснила, що прямої заборони щодо звільнення мобілізованого працівника у зв’язку із закінченням строкового трудового договору чинним законодавством не передбачено.

Одночасно, згідно зі ст. 119 КЗпП, за такими працівниками на час призову (але не більше 1 року) зберігається місце роботи, посада і компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій з бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Держбюджету.

Таким чином, останнім днем строкового трудового договору буде день закінчення проходження військової служби, про що працівник повинен бути повідомлений письмово.

Закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо) у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби.

За матеріалами Юрліги