Реєструйся

Яких фахівців найбільше шукали у листопаді і кому найбільше платили?


Листопад традиційно вважається останнім місяцем осіннього бізнес-сезону. Тому шукачі  роботи не упускають можливості знайти роботу в цьому році. У листопаді на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна було опубліковано 59 000 нових резюме. Це майже стільки ж, як у попередньому місяці. Також до кінця осені збереглася позитивна динаміка за приростом вакансій.

Найбільш активно розміщували вакансії в Дніпропетровській, Житомирській, Полтавській та Тернопільській областях. Знизили свою активність роботодавці Київської, Харківської та Львівської областей. В цілому ТОП-5 регіонів за кількістю вакансій і резюме не змінився – Київ, Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Харків. Незначний сплеск конкурсної активності спостерігався у Волинській, Полтавській та Луганській областях.

У порівнянні з жовтнем, найактивніше шукали фахівців з безпеки, працівників у сфері транспорту і логістики, кваліфікований персонал виробничих підприємств, юристів та менеджерів вищої ланки. Як і раніше, найбільша кількість пропозицій на ринку – для фахівців з продажу, програмістів і працівників виробничого сектора. Менш затребуваними в порівнянні з минулим місяцем були держслужбовці, банківські працівники, HR-и і страховики.

У листопаді найбільш активними були шукачі у сфері консалтингу, управління персоналом, безпеки, а також працівники автобізнесу і фахівці з нерухомості. ТОП проф. сфер з найбільшою кількістю резюме за місяць не змінився. Сюди входять IT-шники, фахівці, які починають свою кар’єру, працівники в галузі продажів і бухгалтера. Помітно знизили активність молоді фахівці, адміністративний персонал, працівники у сфері сервісних послуг, а також медики і фармацевти.

Відносна стабільність спостерігається у зарплатній політиці компаній. Згідно з опитуванням hh.ua, більшість роботодавців зафіксували зарплати в національній валюті і не планують їх підвищувати. За минулі півроку тільки 9% компаній проіндексували матеріальні виплати щодо курсу долара. Як і раніше, за рахунок прив’язки до валюти найвищий дохід у IT-фахівців. Досить високі зарплати у співробітників міжнародних аутсорсингових компаній. У зв’язку з подіями на сході в Україні “зайшло” багато міжнародних гуманітарних проектів, під які теж набирають персонал.

Не останню роль у визначенні розміру матеріальної компенсації відіграє досвід і рівень кваліфікації здобувача. У кризу компанії готові платити тільки тим, хто дійсно ефективний і приносить користь бізнесу.

Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua в грудні 2015 року.

За матеріалами ubr.ua