Який робочий період потрібно зазначати в наказі про надання щорічної основної відпустки внутрішньому сумісникові?


КАДРОбудні. П’ятниця. Відпустки

Який робочий період потрібно зазначати в наказі про надання щорічної основної відпустки внутрішньому сумісникові?

Робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору на роботі за сумісництвом.

Згідно з частиною першою статті 6 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Робота за сумісництвом оформляється на загальних підставах: укладається трудовий договір, видається наказ про прийняття працівника на роботу (як на необмежений строк, так і на певний період).

 

 

 

 

Матеріали до теми


Працівник покинув зону бойових дій: тимчасове призупинення дії трудового договору
Статтею 13 Закону України № 2136 від 15 березня 2022 року «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначено, ...
Чи може заступник директора працювати дистанційно за кордоном?
Статтею 60-2 Кодексу законів про працю України не передбачено чіткого переліку посад і робіт, які можна виконувати з використанням інформаційно-комунікаційних ...
Чи має право директор школи надавати відпустки без збереження заробітної плати більше ніж 14 днів в умовах воєнного часу і який максимальний термін?
Максимальний термін надання відпусток без збереження заробітної плати — до закінчення воєнного стану. Так, відповідно до частини 3 статті 12 ...
Чи має право директор школи наразі надавати педагогічним працівникам чергову щорічну відпустку (під час навчального процесу)?
Відповідно до частини тринадцятої статті 10 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон ...