...
Реєструйся

Єдиний підхід в оплаті праці державних службовців: законопроєкт схвалено


22 листопада Кабінет Міністрів України (далі — КМУ) схвалив законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад».

«Законопроєкт розроблено з метою запровадження прозорої системи оплати праці державних службовців на основі класифікації посад, посилення ролі посадового окладу, припинення практики виплат надмірних необґрунтованих надбавок, запровадження дієвого механізму оптимізації граничної чисельності працівників державних органів, впровадження системи грейдів», — розповів Міністр КМУ Олег Немчінов.

Законопроєкт передбачає:

  • Запровадження прозорої системи оплати праці на основі класифікації посад. Так, оплата праці державного службовця має враховувати кваліфікацію та досвід, важливість і складність роботи на посаді, ступінь відповідальності, а також результативність, ефективність і якість виконання посадових обов’язків.
  • Чітке розмежування заробітної плати на основну й додаткову.

Основна частина має становити не менше ніж 70 % на індивідуальному рівні (фіксована виплата й основна винагорода). Сюди належать: надбавка за вислугу років, надбавка за ранг, допомога до щорічної відпустки. Оклад, тобто грейд, визначаються на основі класифікації посад державної служби згідно з Каталогом типових посад.

Додаткова частина має становити не більше ніж 30 % на індивідуальному рівні (залежить від особистого внеску в загальний результат роботи органу). Сюди належить премія місячна або квартальна, премія за результатами оцінювання, компенсації за додаткове навантаження та за вакантною посадою.

  • Обмеження стимулювальних виплат. Премія за результатами щорічного оцінювання не може перевищувати розміру посадового окладу. Місячна премія державного службовця не може перевищувати 30 %, а квартальна — 90 % розміру його посадового окладу.
  • Установлення максимального розміру надбавки за вислугу років на рівні 30 % від підвищеного посадового окладу.

Згідно з положеннями законопроєкту запровадження нової системи оплати праці державних службовців відбуватиметься з 1 січня 2024 року, крім державних службовців держорганів, діяльність яких регулюється спеціальними законами. Для них передбачено запровадження нової системи оплати праці з 1 січня 2025 року, а до того часу вони повинні будуть привести положення спеціальних законів у відповідність до положень Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» в частині, що стосується оплати праці державних службовців.

Вигідна ціна! Реєструйтеся на новий кадровий семінар «Підсумки воєнного року. Перспективи кадровика у 2023 році». Для всіх учасників семінару ПОДАРУНОК від проєкту «КАДРОВИК.ЮА» — добірка «Мобілізований працівник: алгоритм дій для кадровика» (оновлене видання).

Джерело: Урядовий портал

Матеріали до теми


Законопроєкт щодо вдосконалення порядку співвідношення між рангами державних службовців, посадових осіб та військовими званнями взято за основу
За результатами розгляду на пленарному засіданні 5 червня Верховна Рада прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону ...
Роботодавець наполягає, щоб усі працівники отримували заробітну плату в одному банку: наскільки це правомірно?
Відповідно до статті 25 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі — Закон № 108), забороняється ...
Розрахунок ЄСВ для трудового договору з нефіксованим робочим часом
ДПС надала індивідуальну податкову консультацію на запит від працедавця, який цікавився необхідністю нарахування ЄСВ працівнику, з яким укладено трудовий договір з нефіксованим ...