Реєструйся

З 2026 року — новий внесок для роботодавців на працевлаштування осіб з інвалідністю: оприлюднено проєкт порядку


Мінсоцполітики оприлюднило проєкт постанови Кабміну, якою передбачається затвердження нового Порядку обчислення середньомісячної зарплати для розрахунку внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю. Документ розроблено на виконання положень Закону № 4219-ІХ, що набирає чинності з 1 січня 2026 року.

Внесок сплачуватимуть роботодавці, у яких:

  • у календарному кварталі працює 8 і більше штатних працівників (облікового складу),
  • не виконано норматив робочих місць для осіб з інвалідністю, встановлений Законом.

Внесок не сплачують роботодавці з менше ніж 8 працівниками, ті, хто виконав норматив, а також дипломатичні представництва і консульські установи іноземних держав.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 21 99 77

Сума внеску визначається за формулою, встановленою в оновленій редакції Закону «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»:

Середньомісячна зарплата обчислюється на підставі нарахованих сум зарплати (винагороди), грошового забезпечення, що обкладалися ЄСВ, за відповідний квартал — без урахування виплат за ЦПД, допомоги з тимчасової непрацездатності тощо.

Особливості визначення зарплатного показника:

  • розрахунок ведеться за квартал (або за 12 місяців — для сезонних працівників і працівників флоту);
  • враховується середньооблікова кількість працівників облікового складу + зовнішні сумісники в еквіваленті повної зайнятості;
  • не враховуються: працівники у відпустці по догляду за дитиною, мобілізовані, за ЦПД, зайняті на шкідливих або небезпечних роботах.

Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 21 99 77

Документ містить докладну методику розрахунку зарплатного показника. Згідно з текстом проєкту постанова має набути чинності з 1 січня 2026 року. Саме з цієї дати роботодавці повинні будуть розраховувати та сплачувати новий внесок відповідно до затвердженого порядку.

Упровадження механізму фінансової відповідальності спрямовано на стимулювання роботодавців до створення робочих місць для осіб з інвалідністю. З одного боку — це соціальна гарантія, з іншого — частина державної політики з інклюзії та виконання міжнародних зобов’язань України згідно з Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю.

Джерело: Мінсоцполітики

Серія Кадрових практикумів

Матеріали до теми


Податкова соціальна пільга багатодітному працівнику: як саме діє механізм
Відповідно до пп. 169.1.1 ПКУ будь-який платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного ...