Передплати журнал

З початку інспекційної кампанії виявлено понад 9500 працівників, допущених до роботи без укладення трудових договорів


З початку інспекційної кампанії розпочато 2 655 інспекційних відвідувань та виявлено 9 531 працівника, допущеного до роботи без укладення трудових договорів. Найчастіше незадекларовані працівники використовувалися у сферах:

  • організації харчування (2088 незадекларованих працівників у 486 роботодавців);
  • сільського господарства (2080 незадекларованих працівників у 108 роботодавців);
  • торгівлі (1956 незадекларованих працівників у 792 роботодавців).

Середня кількість виявлених незадекларованих працівників становить майже 5 осіб на одного перевіреного роботодавця. Найбільше незадекларованих працівників виявлено у Харківській (896), Київській (747) та Херсонській (588) областях.

Виявлено факти використання 72 фізичними особами без державної реєстрації суб’єкта господарювання найманої праці 943 працівників. 1467 фізичних осіб — підприємців, які є платниками єдиного податку першої — третьої груп, використовували працю 5736 незадекларованих працівників.

Посадовими особами Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області проведений позаплановий захід контролю у забудовника в Кам’янському районі. Під час інспектування було встановлено використання праці 22 осіб, які виконували будівельні роботи без належного оформлення трудових відносин.

Інспектори праці Управління Держпраці у Тернопільській області провели інспекційне відвідування у підприємця, який здійснює господарську діяльність у закладі громадського харчування, розташованому у центральній частині міста Тернополя.

Під час заходу контролю було виявлено та зафіксовано засобами фото- та відеотехніки 12 працівників, які працювали у закладі без оформлення трудових відносин на посадах барменів, кухарів, офіціантів та прибиральниці.

У своїх письмових поясненнях роботодавець повідомив, що не встиг оформити трудові відносини з працівниками, бо набирає оновлений колектив співробітників за результатами успішного проходження ними так званого «стажування» на робочому місці. Під час інспектування підприємець одразу ж оформив 8 працівників.

Інспекторами праці Управління Держпраці у Хмельницькій області у взаємодії із Управлінням СБУ у Хмельницькій області, ГУ НП у Хмельницькій області та Управлінням ДМС у Хмельницькій області здійснено інспекційне відвідування фізичної особи-підприємця, що здійснює діяльність пов’язану з організацією харчування.

Під час інспекційного відвідування мережевих закладів фаст-фуд за роботою на кухні виявлено 5 працівників-мігрантів із Південної Азії, які працювали без оформлення трудових відносин.

Наразі вирішуються питання щодо притягнення цих роботодавців до адміністративної та фінансової відповідальності. Нагадаємо, що штраф за одного працівника, допущеного до роботи без укладення трудового договору, становить 60 тисяч гривень, а у разі повторного вчинення такого порушення — 180 тисяч гривень.

В ході проведених заходів укладено трудові договори із 4682 працівниками.

Динаміка працевлаштування працівників, а також їх кількість у конкретних роботодавців постійно відстежується ДПС та Держпраці.

Джерело: за матеріалами ГУ Держпраці у Київській області

Матеріали до теми


Виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю під час воєнного стану
СИТУАЦІЯ Усім працівникам з інвалідністю у табелі обліку використання робочого часу проставлено «НЗ» за весь місяць. Чи вплине це якось ...
Які умови припинення трудових відносин при спрощеному режимі регулювання: відповідає Держпраці
Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) у разі застосування спрощеного режиму регулювання трудових відносин, ...
Чи необхідно інформувати податкову службу про прийняття працівника на роботу при спрощеному режимі регулювання: відповідь Держпраці
Відповідно до вимог статті 24 Кодексу законів про працю України незалежно від виду трудового договору або форми організації трудових відносин ...