...
Реєструйся

Закон № 3633 діє з 18 травня, оновити дані у ТЦК треба протягом 60 днів


Як ми вже повідомляли, Президент України Володимир Зеленський 16 квітня підписав Закон України від 11 квітня 2024 року № 3633-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (далі — Закон № 3633). Він набирає чинності 18 травня.

Нагадаємо, що відповідний урядовий законопроєкт був зареєстрований за  № 10449 ще 30 січня і викликав бурхливе обговорення у суспільстві. Після непростого проходження парламентськими комітетами та залом голосування акт перетворився на Закон від 11 квітня 2024 року № 3633-IX.

«Так, є посилення контролю щодо ухилянтів, але хочу вам сказати — будь-яка людина навіть без цього Закону, яка порушувала Закон про мобілізацію і була мобілізаційного віку, і вона була ухилянтом або ще щось робила поза законом, вона і так порушувала те чи інше чинне законодавство. Тут зафіксовані деякі зміни до деяких норм, які допоможуть військовому керівництву. Там питання не тільки щодо мобілізації людей, там важливі питання щодо підтримки війська, яке постійно на фронті — відпустки, поліпшення ротації тощо», — сказав Володимир Зеленський.

 

Ключові тези Закону № 3633

По-перше, мобілізації підлягають громадяни віком від 25 до 60 років. По-друге, чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані будуть постійно носити з собою військово-обліковий документ і пред’явити його на вимогу представника ТЦК або поліцейського, прикордонника.

По-третє, в усіх військовозобов’язаних буде 60 днів, щоб уточнити свою актуальну адресу проживання, контактну інформацію та інші військово-облікові дані. Зробити це вони можуть у ТЦК, ЦНАП або через електронний кабінет.

Серед мотиваційних норм — можливість самостійно обрати підрозділ для військовозобов’язаних, які підпишуть контракт із Міноборони. Передбачена додаткова відпустка та винагорода за знищення або захоплення озброєння чи техніки противника. Для щорічної основної відпустки основна безперервна частина має становити не менш ніж 15 календарних днів. У вислугу років будуть зараховувати один місяць служби за три місяці у разі перебування безпосередньо в районах бойових дій під час дії воєнного стану.

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Матеріали до теми


Мінекономіки скасовує наказ про бронювання працівників окремих компаній
Мінекономіки скасовує наказ про бронювання військовозобов’язаних працівників компаній ТОВ «KOPT», ТОВ «ВІЗА YKPAÏHA», ТОВ «ГЛОВОАПП YKPAÏHA», ДП «CCM», ТОВ «АГРІ ...
Знову вносяться зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком
Урядом знову внесено зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Текст змін наразі не ...
Не тільки штрафи: ухилянтів попередили про кримінальну відповідальність
На вихідних, 18 травня, набуває чинності новий закон про мобілізацію. Напередодні у Верховній Раді повідомили, що військовозобов’язані, які отримали по декілька ...