...
Реєструйся

Записи у трудових книжках педагогів, переведених з безстрокових трудових договорів на строкові: роз’яснення Держпраці


Абзацом 1 підпункту 2 пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 16 січня 2020 року № 463-IX «Про повну загальну середню освіту» установлено, що «набрання чинності цим Законом є підставою для припинення безстрокового трудового договору з педагогічними працівниками державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, яким виплачується пенсія за віком, згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України».

До 1 липня 2020 року керівники таких закладів загальної середньої освіти зобов’язані були припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком, і одночасно укласти з ними трудові договори строком на один рік.

Тобто до 1 липня 2020 року були припинені безстрокові трудові договори із зазначеними педпрацівниками з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік з 1 липня 2020 року по 30 червня 2021 року (не на навчальний 2020/2021 рік).

Щодо записів в трудових книжках про зазначені зміни

Згідно з положеннями абзацу 2 пункту 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58, до трудової книжки вносять відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення.

Зазначених педагогічних працівників не було переведено на іншу роботу. У них тільки змінився безстроковий трудовий договір на строковий.

Внесення записів до трудових книжок про це нормативними документами не передбачено.

Відповідно в трудових книжках зазначених педпрацівників закладу, в якому працює запитувач, не повинні бути будь-які записи про переведення їх з безстрокових трудових договорів на строкові.

Джерело: за матеріалами ГУ Держпраці в Одеській області

Матеріали до теми


Статус особи з інвалідністю внаслідок війни: хто має право та як його отримати
Люди, які отримали інвалідність внаслідок поранень, контузій, каліцтв або захворювань під час воєнних дій, мають право на отримання статусу особи ...
Зник безвісти під час служби: що буде з посадою мобілізованого?
У Держпраці надали роз’яснення щодо ситуації, коли мобілізованого працівника визнано безвісти зниклим, і чи має при цьому роботодавець продовжувати зберігати ...