Реєструйся

Запитання щодо виплати пенсії у зв’язку з втратою годувальника 18-річній донці


Запитання:

Моїй доньці, яка одержує пенсію у зв’язку з втратою годувальника, 1 січня виповнилося 18 років. Чи отримає вона пенсію за січень?

Відповідь:

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається, зокрема, дітям до досягнення ними повноліття (18 років).

Відповідно до частини другої статті 38 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» виплата пенсії у зв’язку з втратою годувальника припиняється з першого числа місяця, що настає за місяцем, коли виникають обставини, які спричиняють припинення виплати пенсії. Це стосується й такої обставини, як досягнення дитиною віку 18 років.

З урахуванням зазначеного, пенсію доньці буде виплачено по січень включно.

Новинка! Найкращі авторські статті з трудового законодавства від експертів проєкту «КАДРОВИК.UA». Виберіть статтю за посиланням.

Джерело: Пенсійний фонд України

Матеріали до теми


Які витрати роботодавця при працевлаштуванні ВПО компенсують?
Уряд відкоригував програму виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, це рішення було прийняте на засіданні КМУ 24 січня 2022 року. Зокрема, згідно ...