Заробітчан перевірятимуть на предмет отримання допомоги по безробіттю


В Україні вивчають ситуацію, яка склалася, коли українці отримують допомогу з безробіття та одночасно працюють за кордоном на сезонних роботах. Про це міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов сказав під час спілкування з журналістами після розгляду у Верховній Раді програми дій уряду.

«Є сигнали, що деякі люди, які отримують допомогу по безробіттю стають на облік як непрацездатні, покидають територію України і знаходяться на сезонних роботах за кордоном. Щодо цього, я знаю, опрацьовуються спільні якісь дії між Державною прикордонною службою та надавачами такої допомоги», — сказав О. Немчінов. Він додав, що під час карантину послугу Державного центру зайнятості стали доступнішими та їх можна отримувати онлайн.

Переходьте та скачуйте: зразки документів для отримання «карантинної» допомоги по частковому безробіттю ФОП

Нагадаємо, що надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, врегульовано нормами Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженого Наказом від 15 червня 2015 року  № 613. Актуальний мінімальний розмір допомоги по безробіттю встановлено постановою «Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю» від 31 січня 2020 року № 211.

Крім того, наше законодавство передбачає надання допомоги по частковому безробіттю, що надаються підприємству для виплати застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок зупинення (скорочення) виробництва. Це встановлено нормами Порядку № 103. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину був встановлений Постановою «Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину» від 8 квітня 2020 року № 217. Окрім того, Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затверджений постановою від від 22 квітня 2020 року № 306, передбачає, що допомога по частковому безробіттю на період карантину надається як роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, в тому числі ФОП, для виплати допомоги працівникам, так і фізособам — підприємцям, які є застрахованими особами, у разі втрати ними частини доходу внаслідок вимушеного зупинення (скорочення) діяльності.

 

Матеріали до теми


Військовий стан та пільговий стаж роботи для працівників
Чи зараховується пільговий стаж роботи для працівників у разі неритмічної роботи підприємства чи організації в умовах військового стану? Так, пільговий ...
Роботодавцям розширено програму допомоги по частковому безробіттю
Починаючи із 7 травня 2022 року діє Закон України від 21.04.2022 р. № 2220-ІХ, який спрощує процедури реєстрації безробітних та надання ...