Передплати журнал

Заробітна плата внутрішньо переміщених медичних працівників: за яким місцем роботи її отримувати


Наказом Міністерства охорони здоров’я України (далі — МОЗ) від 4 березня 2022 року № 414 «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України» врегульовано норми працевлаштування медичних працівників, які через повномасштабну війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи, у медичні заклади інших регіонів країни.

Так, медичний працівник, який отримав довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщена особа, може звернутися до структурних підрозділів із питань охорони здоров’я обласних та Київської міської військових адміністрацій. Після цього, з урахуванням його спеціальності та кваліфікації, він буде направлений до того закладу охорони здоров’я, де є потреба в таких кадрах.

Облік робочого часу медичного працівника здійснюється у закладі, до якого його направлено. Потім ці дані направляються до закладу за основним місцем роботи, після цього він отримує заробітну плату.

Виїхати на роботу до іншого закладу охорони здоров’я медик може з дозволу головного лікаря та військової адміністрації.

Збір та узагальнення інформації щодо кадрових потреб у закладах охорони здоров’я регіонів МОЗ здійснює через систему MedData.

Зазначимо, що під час працевлаштування на роботу в інший заклад охорони здоров’я для внутрішньо переміщених медичних працівників порядок такий самий, як і в разі звичайного працевлаштування. Медики подають стандартний пакет документів.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

Простій у воєнний час: оформлення й оплата

Матеріали до теми


Виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю під час воєнного стану
СИТУАЦІЯ Усім працівникам з інвалідністю у табелі обліку використання робочого часу проставлено «НЗ» за весь місяць. Чи вплине це якось ...
Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини під час воєнного стану
Особі, яка усиновила дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням ...
Які умови припинення трудових відносин при спрощеному режимі регулювання: відповідає Держпраці
Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) у разі застосування спрощеного режиму регулювання трудових відносин, ...