...
Реєструйся

Застосування нових бюджетних рахунків при утриманні податків із заробітної плати


Згідно з підпунктом 168.1.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) ПДФО платиться (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом, а банки беруть платіжку на виплату доходу лише за умови, якщо одночасно надано і платіжку на перерахування цього податку до бюджету.

Це ж стосується і військового збору, оскільки його нарахування, утримання та сплата (перерахування) до бюджету здійснюються в тому ж порядку, що і ПДФО (підпункт 1.4 п. 16 підрозділу 10 «Перехідних положень» ПКУ).

Для ЄСВ застосовується аналогічна норма, що зобов’язує при виплаті зарплати одночасно надавати платіжку на перерахування відповідних сум ЄСВ або документи, що підтверджують фактичну сплату таких сум (частина 2 статті 24 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI).

З 2 липня цього року для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів має здійснюватися за новими реквізитами, що відкриті на балансі Державної казначейської служби України (МФО 899998).

Варто зазначити, що, виплачуючи зарплату з 2 липня поточного року, потрібно в платіжних дорученнях на сплату податків із зарплати вказувати вже нові реквізити бюджетних рахунків.

Важливо знати, що рахунки для сплати ЄСВ не мають відношення до рахунків по зарахуванню надходжень до державного та місцевих бюджетів. Поки ж чинні рахунки для сплати ЄСВ наведено на сайті УКРІНФОРМ sfs.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/reestri/214.

Джерело: www.ligazakon.ua

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Як правильно нарахувати «лікарняні» демобілізованому працівнику: ключові правила
У час, коли багато працівників повертаються з військової служби, роботодавці та бухгалтери мають справу з неабиякими викликами. Один із них ...
Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...