...
Реєструйся

Застосування ПСП до зарплати особи, яка працює неповний робочий день


ЗАПИТАННЯ

Чи має право на податкову соціальну пільгу громадянин, який працює неповний робочий день?

 

ВІДПОВІДЬ

Так, платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України).

Читайте також: Чи має право на ПСП батько, який утримує трьох дітей, але одна з них не всиновлена?

У 2024 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить 4240 гривень (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 3028 гривень х 1,4).

Отже, фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу за умови, якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.

Читайте також: Про право здобувача освіти на підвищену податкову соціальну пільгу

Джерело: ДПС

Передплата

Матеріали до теми


Чи виплатить ПФУ допомогу на поховання у разі загибелі мобілізованого
Посадовці ПФУ у своєму листі від 21 березня 2024 року № 2800-030401-8/17515 надали роз’яснення щодо допомоги на поховання від ПФУ ...
Коли слід припинити виплату середнього заробітку мобілізованому працівникові після загибелі, якщо така виплата зберігалася після 19.07.2022 р.
Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України (в редакції, що діяла до 19.07.2022; далі — КЗпП) за працівниками, ...
Чи можуть платники єдиного внеску подати контролюючому органу на погодження довідку-розрахунок на виплату зарплати в електронній формі?
Пунктом 4 Порядку прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати, затвердженого наказом Міністерства фінансів України ...