...
Реєструйся

Затверджено новий перелік військово-облікових спеціальностей осіб офіцерського складу та перелік військово-облікових спеціальностей, за якими може бути присвоєно первинне військове звання молодшого лейтенанта запасу


25 жовтня 2023 року набрав чинності наказ Міністерства оборони України від 1. серпня 2023 року № 444 «Про затвердження Переліку військово-облікових спеціальностей осіб офіцерського складу та Переліку військово-облікових спеціальностей, за якими може бути присвоєно первинне військове звання молодшого лейтенанта запасу» (далі — Наказ № 444).

Наказом № 444 затверджено Перелік військово-облікових спеціальностей осіб офіцерського складу та Перелік військово-облікових спеціальностей, за якими може бути присвоєно первинне військове звання молодшого лейтенанта запасу.

Перелік військово-облікових спеціальностей осіб офіцерського складу складається з двох розділів:

I. Загальні положення.

II. Перелік ВОС осіб офіцерського складу.

Окрім цього, Перелік військово-облікових спеціальностей осіб офіцерського складу містить два додатки:

Додаток 1 — Перелік рівнів військової освіти осіб офіцерського складу;

Додаток 2 — Перелік кодів військово-облікових спеціальностей осіб офіцерського складу, які підлягають заміні.

У пункті 4 розділу I вказано, що рівень військової освіти, який повинен мати офіцер для заміщення конкретної посади за визначеною ВОС, має цифрове позначення (код) відповідно до Переліку рівнів військової освіти осіб офіцерського складу Збройних Сил України та встановлюється в штаті сьомою цифрою безпосередньо за кодом ВОС.

Пунктом 8 розділу I передбачено, що заміна ВОС у штатах та облікових документах осіб офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом, службу у військовому резерві, та осіб офіцерського складу запасу здійснюється відповідно до Переліку кодів військово-облікових спеціальностей осіб офіцерського складу, які підлягають заміні.

А в Переліку військово-облікових спеціальностей, за якими може бути присвоєно первинне військове звання молодшого лейтенанта запасу визначено військово-облікові спеціальності, за якими військовозобов’язаним, які не проходили військову службу, і жінкам, якщо вони здобули повну вищу освіту за спеціальністю, спорідненою з відповідною військово-обліковою спеціальністю, може бути присвоєно первинне військове звання молодшого лейтенанта запасу.

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Мар’яна Винничук
Мар’яна Винничук
експерт проєктів «КАДРОВИК.UA»

Матеріали до теми


Першочергово розв’язати питання безбар’єрності потрібно у сфері працевлаштування — така думка 57 % опитаних
Перша леді України Олена Зеленська разом із Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та представниками профільних міністерств узяли участь у презентації результатів дослідження ...
Захист здоров’я та життя працівника на роботі: нові законопроєкти у соціальній сфері
Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів підтримав два законопроєкти (за реєстр. №10147 та за реєстр. №10148) у ...