Реєструйся

Затверджено порядок використання електронних підписів та печаток в державному секторі


Постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2023 року № 798 (набере чинності 31 грудня 2023 року) уряд затвердив новий Порядок використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності.

В новому Порядку йдеться про те, що державні установи та їх працівники для засвідчення чинності відкритого ключа використовують кваліфіковані електронні підписи та печатки, а також електронні підписи та печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів.

Підписувачі — представники державної установи використовують виключно кваліфіковані електронні підписи та печатки підписувачів — представників державної установи.

Раніше писали: Цифровий безвіз: українські електронні підписи можуть перевіряти в ЄС

Інші працівники державної установи для підготовки, погодження та підписання проєктів електронних документів використовують кваліфіковані сертифікати відкритих ключів підписувачів — представників державної установи або особисті кваліфіковані сертифікати відкритих ключів, в яких не зазначаються ідентифікаційні дані відповідних державних установ.

За ведення обліку підписувачів — представників державної установи, обліку засобів кваліфікованого електронного підпису, що застосовуються підписувачами — представниками державної установи, зберігання та знищення їх особистих ключів, а також надання кваліфікованому надавачу електронних довірчих послуг інформації, необхідної для скасування, блокування або поновлення кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів підписувачів — представників державної установи, призначаються відповідальні працівники згідно з рішенням державної установи (її керівника), якщо інше не встановлено законом.

Організацію використання кваліфікованих електронних довірчих послуг у державній установі забезпечує відповідальний підрозділ, що виконує відповідні функції, або працівник, визначений рішенням такої установи (її керівника).

 

Читайте також: Чи може суб’єкт господарювання працювати із двома електронними підписами від різних компаній?

Перелік електронних документів, які потребують засвідчення кваліфікованою електронною печаткою, визначається інструкцією з діловодства державної установи.

Замовляйте РОЗРОБЛЕННЯ КАДРОВИХ ДОКУМЕНТІВ
Експерти КАДРОВИК.UA допоможуть у складанні й упровадженні бланків кадровика, реєстраційних форм, шаблонів документів

Рішенням державної установи (її керівника) визначаються уповноважені працівники державної установи, відповідальні за використання кваліфікованої електронної печатки.

Печатки та штампи: порядок використання і зберігання — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA


ЮРИСТ З КАДРОВИХ ПИТАНЬ І ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА — ONLINE

Унікальна послуга на ринку України!
Докладніше

Забезпечте собі:
✔ максимально вивірені рішення щодо трудових відносин з колективом
✔ стійку правову позицію в спірних ситуаціях
✔ регульовані та зрозумілі процеси у «відносинах із державою»

0 (800) 219-977(067) 317-58-86

Матеріали до теми


Триває робота над законопроєктом № 10062: пропонуються доопрацювання
У Верховній Раді України 20 вересня 2023 року зареєстровано проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення ...
Єдиний реєстр кваліфікацій замість КП та ДКХП будуть доопрацьовувати: законопроєкт № 9630/П
У Верховній Раді України 20 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Постанови про прийняття за основу проєкту Закону України про внесення ...
Про важливість ознайомлення працівника з його трудовими обов’язками
Статтею 31 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) заборонено вимагати від громадянина виконання роботи, не обумовленої його трудовим ...