Реєструйся

Жінки-медики не зможуть влаштуватися на роботу без військово-облікового документа


Поруч з новими правилами мобілізації запроваджено нову відповідальність за порушення правил військового обліку та мобілізації. Так, за несвоєчасне уточнення облікових даних військовозобов’язаного передбачено штраф під час воєнного стану від 17 до 25,5 тис. грн (стаття 210 КУпАП).

Чи можуть на таку суму оштрафувати військовозобов’язаних жінок? «Так, їх так само можуть штрафувати за порушення правил військового обліку, якщо вони своєчасно не оновлять свої облікові дані. Жінки певних спеціальностей, а це переважно медики, віком від 18 до 60 років повинні стати на військовий облік та отримати військово-обліковий документ», — пояснив Мирослав Волков, начальник Кременчуцького РТЦК та СП. Він зауважив, що мобілізація жінок проводиться лише за їх особистою згодою, відповідно до Постанови Кабміну від 16 травня 2024 року № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період».

«У період обов’язкового уточнення облікових даних, який триває до 16 липня, на медичний огляд взагалі не направляються ті військовозобов’язані, які мають право на відстрочку від призову, віком старше 55 років, заброньовані та жінки, які мають дійсний військово-обліковий документ», — сказав очільник РТЦК.

 

Семінар «Робота кадрових підрозділів у тривалий період воєнного стану»

Отже, військовозобов’язані жінки, які не мають чинного військово-облікового документа або вперше його отримують, мають пройти військово-лікарську комісію.

Нагадаємо, що жінки за наявності медичної та фармацевтичної спеціальності віком від 18 до 60 років зобов’язані ставати на військовий облік в ТЦК та СП. Жінки з іншими спеціальностями, які пов’язані з військовою сферою, можуть стати на облік добровільно.

 

Кого з жінок-медиків можуть взяти на військовий облік

Взяти на облік можуть лише тих жінок, які придатні до проходження служби за станом здоров’я — за визначенням військово-лікарської комісії.

Нещодавно з Порядку військового обліку виключили норму, за якою жінки-медики могли влаштовуватися на роботу без військових квитків. Тепер жінки-медики не можуть влаштуватися на роботу без військово-облікового документа та якщо вони не перебувають на обліку у ТЦК та СП.

У зазначеному Порядку є норма, за якою керівники установ мають самостійно повідомити ТЦК про працівниць, які мають медичну або фармацевтичну освіту і не перебувають на військовому обліку. Непрацевлаштовані жінки з медичною освітою мають самі прибути до ТЦК та стати на військовий облік.

Джерело: Бухгалтер.UA

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Матеріали до теми


У «Резерв+» протягом кількох місяців з’являться нові послуги
Міноборони додає у «Резерв+» зворотний зв’язок для того, щоб люди пріоритезували, який подальший функціонал потрібно запускати у застосунку Мобільний застосунок ...
Затверджено критерії бронювання працівників підприємств, критично важливих для ЗСУ
Наказом Міністерства оборони України від 10 липня 2024 року № 463 затверджено Критерії визначення підприємств, установ, організацій, а також юридичних осіб приватного ...