Змінено формат роботи з великими платниками податків


З 1 січня 2021 року Державна податкова служба України (далі — ДПС) розпочинає свою роботу як єдина юридична особа. У рамках проведеної інституційної реформи змінено формат роботи з великими платниками податків. Утворено 5 міжрегіональних управлінь ДПС по роботі з великими платниками податків: центральне, східне, західне, південне, північне (далі — МУ ВПП).

Усіх великих платників, які були включені до Реєстру великих платників податків на 2021 рік, закріплено за зазначеними МУ ВПП.

Так, за центральним МУ ВПП закріплено 651 платника, східним МУ ВПП — 287, західним МУ ВПП — 150, південним МУ ВПП — 148, північним МУ ВПП — 135 платників.

Загалом до Реєстру великих платників податків на 2021 рік включено 1371 платника. З них 1097 — перебувають на обліку в підрозділах Офісу великих платників податків Державної податкової служби, 274 — у регіональних управліннях ДПС.

30 грудня 2020 року через електронний сервіс «Електронний кабінет платника» та офіційну електронну пошту юридичної особи ДПС було повідомлено великих платників податків про закріплення за МУ ВПП.

Звертаємо увагу, що актуальною формою взаємодії у період карантинних обмежень з податковими органами є використання електронних сервісів, запроваджених ДПС. Для отримання адміністративних та інших послуг можна використовувати, зокрема, Електронний кабінет платника податків (cabinet.tax.gov.ua).

Крім того, для інформаційної підтримки та допомоги платникам податків щодо стану обробки податкової звітності, реєстрації податкових накладних та функціонування електронних сервісів функціонує контакт-центр ДПС, тел.: 0 (800) 501 007.

Для запобігання поширенню COVID-19 рекомендуємо платникам податків утриматися від відвідування ДПС без нагальної потреби та користуватися електронними сервісами ДПС.

Перелік територіальних органів ДПС, що утворюються як відокремлені підрозділи ДПС, затверджено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби» від 30 вересня 2020 року № 893, наказу ДПС «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» від 30 вересня 2020 року № 529.