Реєструйся

Знаки безпеки та здоров’я на роботі погоджено із законами ЄС


Міністерство економіки України затвердило вимоги до забезпечення знаками безпеки та здоров’я на роботі, розроблені Державною службою України з питань праці.

Встановлення єдиних правил застосування знаків безпеки та здоров’я передбачено Планом заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та спрямовано на створення для працівників безпечних та здорових умов праці.

Знаками безпеки та здоров’я на роботі:

  • встановлюється заборона щодо вчинення небезпечних дій або дій, що можуть спричинити небезпеку;
  • дається вказівка щодо здійснення заходів безпеки;
  • дається попередження про наявність ризику для забезпечення безпеки працівників. 

Структура служби охорони праці на підприємстві — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Реалізація акта сприятиме підвищенню рівня безпеки технологічних процесів, поліпшенню умов праці та зменшенню кількості аварій та нещасних випадків на виробництві, а також посилить вимоги до регламентації безпечних методів роботи.

Згідно з дослідженнями Інституту безпеки та здоров’я на роботі Великої Британії (IOSH), на підприємствах, де правильно використовуються знаки безпеки, кількість порушень правил безпеки знижується на 10-15 %. А за інформацією Міжнародного інституту забезпечення безпеки та здоров’я на роботі (ILOSH), ефективне використання знаків безпеки сприяє працівникам на 30 % швидше реагувати на потенційні небезпеки.

Довідково. Наказ Міністерства економіки України від 09 березня 2023 року № 1268 “Про затвердження Мінімальних вимог до забезпечення знаками безпеки та здоров’я на роботі”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25 квітня 2023 року за № 672/39728.

Джерело: Управління Держпраці

Передплата

Матеріали до теми


Живий журнал «КАДРОВИК.UA»: анонс червневого номера 2023 року
У свіжому випуску «КАДРОВИК.UA» № 6, 2023 у статтях порушуються актуальні питання про надання відпусток, працевлаштування, оформлення практикантів тощо. Експерти ...
Змінено найменування структурного підрозділу: чи проводиться позачергова атестація
ЗАПИТАННЯ Якщо змінити назву структурного підрозділу підприємства, але умови праці за атестованою раніше посадою залишаються незмінними, чи потрібно проводити переатестацію ...
Уряд змінив порядок обчислення середньої заробітної плати
Кабмін вніс зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, ...