...
Реєструйся

Зразок наказу про надання пояснень щодо причин відсутності на роботі


Встановлення правил поведінки на підприємствах, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та/або на об’єктах чи операторах критичної інфраструктури є обов’язковим. Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення. Статтею 1471 КЗпП визначаються органи, правомочні застосовувати дисциплінарні стягнення.

Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 21 99 77

Так, дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) даного працівника. На працівників, які несуть дисциплінарну відповідальність згідно зі статутами, положеннями та іншими актами законодавства про дисципліну, дисциплінарні стягнення можуть накладатися також органами, вищими у порядку підлеглості щодо органів, зазначених у частині першій статті 1471 КЗпП.

Працівники, які обіймають виборні посади, можуть бути звільнені тільки за рішенням органу, який їх обрав, і лише з підстав, передбачених законодавством. Статтею 148 КЗпП встановлено строк для застосування дисциплінарного стягнення. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше 6 місяців з дня вчинення проступку.

Статтею 149 КЗпП визначено порядок застосування дисциплінарних стягнень. Так, до застосування дисциплінарного стягнення роботодавець повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення. При обранні виду стягнення роботодавець повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку. Звільнення за порушення трудової дисципліни здійснюється, зокрема, на підставі пунктів 3, 4, 7, 14 статті 40 КЗпП.

Слід зауважити, що глава X КЗпП не відповідає на запитання, як саме роботодавець має досліджувати факти учинення дисциплінарного проступку. Так, статтею 149 КЗпП визначено лише те, що роботодавець повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення:

  • враховувати:
  • ступінь тяжкості вчиненого проступку;
  • заподіяну шкоду;
  • обставини, за яких вчинено проступок;
  • попередню роботу працівника.
  • застосувати лише 1 вид дисциплінарного стягнення за кожне порушення трудової дисципліни (догана чи звільнення);
  • оголосити стягнення в наказі (розпорядженні);
  • повідомити працівникові про стягнення під розписку.

Далі наводимо зразок наказу про надання пояснень щодо причин відсутності на роботі. Завантажити документ ви також можете з рубрики «Зразки документів» або із системи КАДРИ.UA. Докладніше — у статті експерта системи «КАДРИ.UA» Вадима Буднікова «Звільнення за порушення трудової дисципліни» (№ 03/2025).

зразок наказу про надання пояснень щодо причин відсутності на роботі

Зауважимо, що до розділу «Зразки документів» періодично додаються зразки та шаблони різних документів, необхідних кадровику, які можна одразу скопіювати, завантажити й роздрукувати.

Джерело: КАДРОВИК.UA

Комплект «КАДРОВИК.UA. Спецвипуски» 2024 рік

Матеріали до теми


Виробнича практика учня: що каже ДПС про повідомлення?
Для проходження виробничої практики слухачами професійно-технічних закладів (далі – ПТНЗ) ці заклади освіти укладають відповідні договори із підприємствами, установами та ...
Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...