У сучасному світі зростає міграційний рух, і, попри повномасштабну війну, працевлаштування іноземців в Україні не припинилося. Працевлаштування іноземців — це складний процес, який потребує від роботодавця дотримання певних правил. Вимоги законодавства до працевлаштування іноземців стають гнучкішими.
Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 219-977
До трудових відносин з іноземними громадянами, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях України, застосовують право держави, у якій виконується робота, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України (ст. 8 Кодексу законів про працю України, ст. 52 Закону України від 23 червня 2005 року № 2709-IV «Про міжнародне приватне право»). Отже, працівники-іноземці працюють на підприємствах в Україні за правилами українського трудового законодавства, якщо відповідним міжнародним договором не встановлено інших правил.
Іноземці мають право здійснювати на території України трудову діяльність згідно зі статтею 26 Конституції України, статтею 42 Закону України від 5 липня 2012 року № 5067-VI «Про зайнятість населення» (далі — Закон № 5067) та Законом № 3773.
Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 219-977 • E-mail: info@mediapro.com.ua
Після отримання дозволу роботодавець має укласти з іноземцем трудовий договір (контракт) протягом 90 календарних днів із дати видачі дозволу. Особливу увагу потрібно звернути на дату укладення трудового договору (контракту), адже протягом 10 календарних днів із дати укладення трудового договору (контракту) роботодавець має надати територіальному органу ДСЗ його засвідчену копію (ч. 4 ст. 427 Закону № 5067). Тобто максимальний строк для реалізації вказаного етапу становить 100 календарних днів, які відраховуються із дня отримання дозволу.
Ще більше зразків документів для завантаження — у Живому журналі «КАДРОВИК.UA» та в розділі Зразки документів на нашому порталі, а також в онлайн-системі КАДРИ.UA. До того ж ви можете замовити послугу з розроблення документів у магазині кадровика.
На підставі трудового договору видається наказ про прийняття на роботу (додаток). Видання такого наказу є обов’язковим (частина четверта ст. 24 КЗпП). До наказу про прийняття на роботу іноземця застосовуються вимоги трудового законодавства України. У наказі зазначаються, зокрема, номер і дата видачі дозволу. Далі наводимо зразок наказу про прийняття на роботу іноземця. Завантажити документ ви також можете з рубрики «Зразки документів» або із системи КАДРИ.UA.
Зауважимо, що до розділу «Зразки документів» періодично додаються зразки та шаблони різних документів, необхідних кадровику, які можна одразу скопіювати, завантажити й роздрукувати.
Джерело: КАДРОВИК.UA