Звільнення і виселення — незаконні, тисяча пенсіонерам — у квітні


Президент Володимир Зеленський назвав незаконним звільнення працівників під час карантину, запровадженого через коронавірус. На цьому він наголосив у зверненні 18 березня: «У нас є інформація, що на багатьох підприємствах керівники змушують працівників писати заяву на звільнення за власним бажанням. Це незаконно. Люди, ніхто не може змушувати вас піти за власним бажанням, якщо такого бажання у вас немає. Не бійтесь і не падайте духом. Якщо керівник чинить на вас тиск — одразу повідомляйте в поліцію.

Що стосується державних і комунальних підприємств. Була проведена розмова з керівниками, їх попередили про відповідальність за тиск на працівників. Якщо ситуація продовжиться — вони будуть покарані. Щодо приватних компаній. Я закликаю керівників не тільки не порушувати закон, а й перш за все залишатися людьми. Коронавірус мине. Криза також. Прибутки повернуться. А честь та повагу повернути не вдасться».

До речі, раніше Мінекономіки та Держпраці назвали головні права й обов’язки працівників під час карантину. А ми розповіли як оформити дистанційну роботу.

Також Президент повідомив: «З 1 квітня 2020 року уряд буде готовий виплатити додаткову тисячу гривень тим, хто має пенсію менше п’яти тисяч гривень. А з 1 травня 2020 року буде проведено індексацію пенсій».

Президент додав: «Всім керівникам закладів професійно-технічної та вищої освіти вказано на неприпустимість примусового виселення студентів… Окремо хочу звернутися до працівників сфери освіти. Всім вам рекомендовано максимально перейти на дистанційну форму роботи. Середня заробітна плата за час карантину буде збережена й виплачена вам». Як відомо, раніше профспілки розповіли, яку зарплату отримають педагоги під час карантину. Характер таких виплат залежить від того, чи виконує педагог іншу роботу в дні відсутності занять.

Матеріали до теми


Інформація про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин як підстава для перевірки
Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до статті 1 Закону України від 24 березня 1995 року № ...
Засвідчення копій та витягів службових документів
Порядок виготовлення, засвідчення та видавання копій документів визначається інструкцією з діловодства установи. Установа має право засвідчувати копії документів, що створюються ...