...
Реєструйся

Щодо роз’яснення питань навчання з питань охорони праці


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.02.2013 р. N 1698/0/8.2-08/6/13

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України розглянула повторне звернення щодо роз’яснення питань навчання з питань охорони праці і повідомляє.
Існує практика, що навчально-тематичні плани і програми (для посадових осіб) навчальних центрів розраховані на 40 навчальних годин. Чи мають право навчальні центри встановлювати меншу кількість навчальних годин?
Згідно з пунктом 3.4 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 N 15 (далі – Типове положення), навчання з питань охорони праці може проводитись як традиційними методами, так і з використанням сучасних видів навчання – модульного, дистанційного тощо, а також з використанням технічних засобів навчання: аудіовізуальних, комп’ютерних навчально-контрольних систем, комп’ютерних тренажерів.
Термін навчання з питань охорони праці встановлюється в залежності від тематичного плану і програми навчання з питань охорони праці. Типовим положенням не визначено граничні терміни навчання з питань охорони праці.
<…>
Що має робити навчальний центр, якщо представник(и) Держгірпромнагляду безпідставно не прибуває на іспит? Чи передбачено відповідальність для держслужбовця за це?
Конкретні обов’язки, права та відповідальність посадових осіб Держгірпромнагляду визначаються на основі типових кваліфікаційних характеристик і відображаються у посадових інструкціях та положеннях про структурні підрозділи.
На теперішній час до Служби не надходила інформація щодо незабезпечення територіальними органами Держгірпромнагляду перевірки знань з питань охорони праці або участі посадових осіб у комісіях з перевірки знань відповідно до вимог Типового положення.
Чи мають право член(и) комісії з перевірки знань – представник(и) Держгірпромнагляду вимагати, щоб група, яка пройшла навчання в навчальному центрі, прибула складати іспити в певне місце?
Типовим положенням не визначається місце проведення перевірки знань з питань охорони праці комісією Держгірпромнагляду.
Суб’єкт господарювання, який провів навчання з питань охорони праці, повідомляє територіальний орган Держгірпромнагляду про необхідність перевірки знань з питань охорони праці. Як правило, перевірка знань проводиться за місцем проведення навчання або за адресою територіального управління. Всі відносини здійснюються за домовленістю з урахуванням можливості сторін.
<…>

Перший заступник Голови

В. А. Шайтан

 

Матеріали до теми


Кабмін готує електронне бронювання від мобілізації через «Дію»
Кабінет Міністрів повернувся до ідеї електронного бронювання військовозобов’язаних через «Дію», яка обговорювалася восени минулого року. Головна відмінність такого підходу – ...
Комітет ВРУ з питань молоді і спорту рекомендує Раді прийняти за основу проєкт Закону № 11072
Проєктом Закону про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо розміру допомоги при народженні (усиновленні) ...