Реєструйся

Зменшення призовного віку до 25 років: що це означає для роботодавця


Нагадаємо, що 4 квітня 2024 року набув чинності Закон України від 30 травня 2023 року № 3127-IX «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», яким, серед іншого, зменшено з 27 до 25 років вік перебування громадян на військовому обліку призовників.

Як пояснили у Генштабі, громадяни, які досягли 25-річного віку, підлягатимуть зняттю з військового обліку призовників та взяттю на військовий облік військовозобов’язаних. ТЦК викликатиме громадян, які перебували на військовому обліку призовників та досягли 25-річного віку для уточнення облікових даних, проходження медичного огляду та оформлення відповідних військово-облікових документів.

Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Формат (розмір): 210×297 мм • Обсяг: 60 с.

 

Що змінилося для роботодавців та осіб, які підлягають військовому обліку

По-перше, це зміни у списках персонального військового обліку. Тобто якщо на підприємстві (в установі, організації) працюють призовники, яким станом на 04 квітня 2024 року вже виповнилося 25 років, то їх потрібно включити до списків військовозобов’язаних.

Для цього такі працівники мають надати роботодавцю відповідний військово-обліковий документ. У пункті 20 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487, визначено такі документи для окремих категорій осіб, які підлягають військовому обліку:

  • для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці;
  • для військовозобов’язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
  • для резервістів — військовий квиток.

Тобто для військового обліку військовозобов’язаного роботодавцю має бути надано військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.

По-друге, працівник має звернутися до ТЦК СП. Оскільки відповідальність за ведення військового обліку покладено на керівництво підприємства (установи, організації), то роботодавець має звернутися до працівника з проханням надати відповідний військово-обліковий документ.

Військовий облік: методика ведення. Спецвипуск № 2, 2023
Замовити за вигідною ціною

Звернення доцільно оформити в письмовому вигляді у формі повідомлення довільної форми, у якому з посиланням на зміни в Законі України від 25 березня 1992 року № 2232-XII «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо зменшення призовного віку пояснити необхідність надання для військового обліку саме військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного.

 

Якщо особа набуває статусу військовозобов’язаного, то право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації їй надають відповідно до статті 23 Закону України від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». І таке право автоматично не надають, його має бути підтверджено.

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Матеріали до теми


Мобілізація і демобілізація директора чи головбуха: як бути з правом підпису, ЕЦП і передачею справ?
Під час воєнного стану мобілізація стала реальністю для багатьох працівників, зокрема і для керівників та бухгалтерів підприємств. У разі, коли ...
Уряд ухвалив рішення щодо врахування стажу для педагогів за кордоном
Відтепер педагогічні й науково-педагогічні працівники, які працюють за кордоном, матимуть право на зарахування періоду їхньої роботи на педагогічних посадах до ...
Ведення військового обліку: дещо про повідомлення про уточнення даних
ЗАПИТАННЯ Чи потрібно відповідальному за ведення військового обліку подавати в ТЦК та СП повідомлення про уточнення даних працівниками підприємства?   ...