Анонс листопадового номера журнала «КАДРОВИК.UA»

Дата публікації: 25.10.2019

Листопад вже близько. Осінь стає все більш мовчазною і ховає сонечко. В повітрі відчувається холодний зимовий подих… А редакція журналу «КАДРОВИК.UA» готує новий гарячий випуск!

Нещодавно на форумі «Відповідальний діалог бізнесу та політиків» було оголошено топ-10 пріоритетів бізнесу. Один із них — зміни трудового законодавства, зокрема норма, якою встановлено, що працівник сам має довести в суді наявність трудових відносин. Але й сьогодні є чимало судових спорів про «нелегальних» працівників, які намагаються в суді довести факт перебування з роботодавцем у трудових відносинах. Однак виграних судових справ, на жаль, мало. Причиною цього є відсутність у працівників доказової бази і нерозуміння порядку розгляду спорів з доведення факту перебування у трудових відносинах.

Коли слід звертатись до суду із вимогою про встановлення факту перебування у трудових відносинах з роботодавцем:

  • якщо працівник офіційно не працевлаштований;
  • якщо працівника офіційно працевлаштований, але розмір реальної заробітної плати є вищим, ніж офіційний («зарплата в конвертах»);
  • якщо трудові відносини «приховані» за цивільно-правовим договором.

Куди слід звертатися працівникові для встановлення факту трудових відносин та захисту свого права? Які докази слід мати для доведення наявності трудових відносин? Очікуйте на поради адвоката у листопадовому номері журналу «КАДРОВИК.UA», № 11’2019. Стаття буде корисною не тільки працівникам, а й роботодавцям: вони дізнаються, як не слід діяти, щоб потім не мати зайвих клопотів.

ПРИДБАТИ ЖУРНАЛ