Реєструйся

Більшість киян не можуть дозволити собі повноцінну відпустку


Більшість столичних працівників не можуть піти в літню відпустку довше, ніж на півмісяця. 40% звикли до двох тижнів відпочинку, вважаючи це стандартом для комерційних структур. 15% киян можуть відірватися від роботи лише на тиждень, і стільки ж людей навіть не мріють про відпустку, тому що майже живуть в офісах. Такі результати опитування на сайті “Київський форум”.

Разом з тим лише 19% респондентів можуть дозволити собі добре відпочити. Так, 10% киян планують відкласти всі робочі справи на місяць, 5% щасливчиків можуть не з’являтися на роботі вдвічі довше – до закінчення літніх канікул, тому що працюють вчителями або викладачами. А 4% опитаних повідомили, що вони підприємці і самі розпоряджаються своїм часом.

Крім того, в опитуванні взяли участь 11% безробітних киян, які мріють працевлаштуватися, а не піти у відпустку.

Нагадаємо, що, згідно з трудовим законодавством України, щорічна відпустка має надаватися працівникам тривалістю не менше 24 дня за робочий рік, незалежно від форми власності підприємства чи організації. І хоча наведені дані не доводять, що порушуються права киян, тому що опитування стосувався тільки літніх відпусток – ясно одне: більшість столичних працівників надто залежать від роботодавців і не можуть залишити справи в комфортне для відпочинку час.

 Джерело: ubr.ua