Реєструйся

Чи можна надати неповнолітньому працівникові відпустку без збереження заробітної плати в робочих днях?


Ні, не можна.

Частиною першою статті 5 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» передбачено, що тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях.

Особливістю відпусток без збереження заробітної плати є те, що вони надаються лише за бажанням працівника. Відповідно, будь-яке примусове відправлення працівників у такі відпустки є грубим порушенням законодавства про працю, за що роботодавця має бути притягнуто до відповідальності в установленому порядку (лист Міністерства соціальної політики України від 19 вересня 2013 року № 416/13/116-13).

Отже, незалежно від віку працівника відпустка без збереження заробітної плати відповідно до законодавства надається лише в календарних днях.

Місячна передплата на журнал «КАДРОВИК.UA».

Галина Білоткач
Галина Білоткач
експерт гарячої лінії та автор статей журналу «КАДРОВИК.UA»

Матеріали до теми


Безплатна юридична допомога для родин зниклих безвісти
У межах підписаного меморандуму про співпрацю між Офісом Уповноваженого зі зниклих безвісти й Координаційним штабом з надання правової допомоги родини ...
Комплаєнс-контроль: поняття, переваги й запровадження
З масштабуванням бізнесу, закономірним є процес виходу на зовнішні ринки й розширення комерційних зв’язків. Водночас може виникнути питання про запровадження ...
Програми, які дають змогу блокувати чи обмежувати доступ до крадіїв часу
Опитування показують, що більшість компаній не дозволяють своїм працівникам мати доступ із робочих комп’ютерів до соціальних мереж, зокрема Facebook, нібито з причин ...
Чи надається оплачувана відпустка у зв’язку з навчанням працівникові, який навчається за кордоном?
Надається лише за певних умов. Умови надання відпусток у зв’язку з навчанням визначені статтею 15 Закону України від 15 листопада ...