Реєструйся

Утрата роботи під час свят


Цьогоріч мало хто мав святковий настрій у грудні й уже точно не відчув його в січні. Але якщо ви залишилися без роботи під час святкових канікул, то впасти в депресію не дуже важко. Адже здебільшого в січні компанії відкривають найменше вакансій через постійні відпустки, відсутність великої завантаженості роботою та низьку активність кандидатів. Тому знайти нову гідну роботу в період свят може бути непросто. Дізнаймося, що робити, щоб утрата роботи у свята не стала для вас остаточним ударом і як шукати вакансії в цей період.

Проживіть емоції

Це природно відчувати пригнічення, сум чи навіть розпач, коли втрачаєте роботу. Адже, окрім фінансової стабільності, вона несла вам розвиток, соціалізацію чи навіть дружні зв’язки. Тож дайте волю своїм емоціям — сумуйте, поплачте, хвилюйтеся та шукайте підтримки. Дозвольте собі близько тижня для розкисання, але потім нагадайте, що ви — це набагато більше, аніж ваша робота.

Важливо прожити всі негативні емоції до того, як почнете шукати нову роботу, а особливо, коли підете на співбесіду.

 

Змінюйте святкові традиції

Можливо, змінити традиційне святкування новорічних свят стане новим захопленням — щороку вигадувати щось нове. А подарунки завжди можна створити своїми руками чи домовитися з друзями не дарувати взагалі нічого, щоб не витрачати такі необхідні всім зараз кошти. Не бійтеся змінювати традиції та побачите підтримку близьких у незвичній інтерпретації.

Піклуйтеся про себе

Подбайте насамперед про свій внутрішній спокій. Якщо хтось із ваших близьких любить посилювати негатив ситуації, краще обмежити спілкування з ним або переводити тему на ту, яка не стосується роботи. Також можна відверто сказати: «Дякую за турботу. Проте мені зараз неприємно говорити про роботу й усе, що з нею пов’язано. Поспілкуймося про щось інше, а до цього питання повернемося, коли я буду готовий (-а)».

Ви повинні поставити себе на перше місце й турбуватися за цих обставин лише про себе та свою думку.

 

Розпочинайте пошуки

Коли ви нормалізували свій внутрішній стан, відновили енергію та визначили власні вектори руху — можете відправлятися на пошуки нової роботи. Щоб не потонути в океані справ, розплануйте пошук роботи — кількість часу на день, який ви приділятимете пошуку вакансій, кількість вакансій, на які ви відправите резюме тощо. Також не забудьте підготувати вимоги до роботодавця, щоб не погодитися на що-небудь за нестачею гідних пропозицій.

Розкажіть своїм друзям і колишнім колегам, що ви в пошуку роботи. Так ви зможете отримати підтримку від них і рекомендацію вашої кандидатури, якщо в їхніх компаніях з’являться вакансії.

 

Розвивайтеся

Важливо під час пошуку роботи не зациклюватися лише на самому пошуку. Використовуйте вільний час із користю: розвивайте свої soft і hard skills, оновіть резюме, доповніть сторінку в соцмережах тощо. Помилково вважати, що для вас цінна лише пропозиція про роботу. Адже кожне спілкування з рекрутером, співбесіда, виконання тестового завдання дають вам досвід, учать наступного разу уникати типових помилок і наближають до кінцевої мети — того омріяного оферу.

Січневий період справді не відрізняється активністю на ринку праці. Проте якщо до пошуку роботи підійти з холодним розумом, професіоналізмом і гарною підготовкою — ви точно знайдете гідну пропозицію.

Отримайте доступ до вебінару «Оголошення про вакансію та відмова в прийнятті на роботу».

Автор: Тетяна Ковальчук,

авторка медіаплатформи budni

Джерело: robota.ua

Матеріали до теми


Комплаєнс-контроль: поняття, переваги й запровадження
З масштабуванням бізнесу, закономірним є процес виходу на зовнішні ринки й розширення комерційних зв’язків. Водночас може виникнути питання про запровадження ...
Процедура звільнення працівника за систематичне невиконання трудових обов’язків
АКТУАЛЬНІ ЗАПИТАННЯ: Чи потрібно отримувати згоду виборного профспілкового органу на звільнення працівника? Як правильно оформити наказ про звільнення? Як сформулювати ...
Рівень продуктивності працівників знижується: як зарадити цій проблемі
Через силу багатьох факторів навіть у найпродуктивніших працівників може зникати інтерес до роботи. І в цьому не завжди винні роботодавці, ...