...
Реєструйся

Чи можна оформлювати накази про призначення виплат за «лікарняними» на бланках підприємства?


СИТУАЦІЯ

Нині фактично скасовано комісії із соціального страхування, що були створені на підприємствах. Тобто наразі ЗУ № 1105-XIV не передбачено створення такої комісії. Зазначений орган відігравав вагому роль у процедурі призначення та здійснення соціальних виплат, а тому після його скасування виникло чимало запитань. Тож хто має призначати виплати за «лікарняним» та підписувати протоколи і чи затверджено форму таких протоколів? Чи можна оформлювати накази про призначення виплат за «лікарняними» на бланках підприємства? Чи потрібно видавати наказ або інший документ про припинення діяльності комісії із соціального страхування та призначати відповідальну особу, яка ухвалюватиме рішення про призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності?

 

ВІДПОВІДЬ

Закон № 1105, а також інші нормативно-правові акти не вимагають від роботодавця «розформовувати» комісію із соціального страхування, хоча Законом № 1105 і не передбачено можливості її функціонування.

Частиною 3 статті 22 Закону № 1105 установлено, що рішення про призначення страхової виплати ухвалює страхувальник (тобто роботодавець) або уповноважені ним особи.

Повна відповідь у журналі «КАДРОВИК.UA» № 2, 2023

Джерело: КАДРОВИК.UA

Курс «Підвищення кваліфікації кадровиків. ПРОФІ»

Матеріали до теми


Уряд спростив отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника і Захисниці
Ухвалена ініціатива Мінветеранів щодо спрощеної процедури подання та встановлення статусів особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих військовослужбовців ...
Алгоритм подання роботодавцями трудової книжки на оцифрування
Роботодавці подають трудові книжки працівників на оцифрування на порталі portal.pfu.gov.ua Першочергово подаються відомості про осіб, які найближчим часом набувають права ...