...
Реєструйся

Чи можна прийняти на роботу працівника без документа про освіту?


Ситуація

Під час прийняття на посаду секретаря працівник не подав документа про освіту, проте пообіцяв надати диплом, коли забере його в закладі освіти. Чи можна оформити такого працівника на роботу без документа про освіту?

 

Рішення

Згідно із частиною другою статті 24 Кодексу законів про працю України при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а у випадках, передбачених законодавством, — також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я, відповідний військово-обліковий документ й інші документи.

Слід зауважити, що на сьогодні в Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі — КП) є професійна назва роботи «Секретар». Вона міститься у класифікаційному (професійному) угрупованні «Секретарі» з кодом КП 4115. При цьому кваліфікаційна характеристика цієї посади у відповідних випусках Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — ДКХП) відсутня.

Повну версію статті читайте в Живому журналі «КАДРОВИК.UA» № 10.

Увага! Новий кадровий семінар «Зміни законодавства — 2022».

При оплаті до 30 вересня діє акція «Кешбек»: оплачуй участь у семінарі — отримуй 300 грн на придбання будь-якої продукції у Магазині кадровика від проєкту «КАДРОВИК.UA».

Для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA» діє знижка й акція «Кешбек».

Олександр Клименко
Олександр Клименко
консультант із соціально-трудових відносин

Матеріали до теми


Держпраці: чи має право роботодавець звільнити працівника за «невідповідність» посаді?
При укладені трудового договору працівнику може встановлюватись випробувальний термін з метою перевірки його відповідності роботі, яка доручається. Відповідно до статті ...
Дії ФОП щодо найманих працівників у разі його мобілізації: пояснює інспектор
Заступник начальника відділу управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області надає роз’яснення з питання мобілізації фізичної особи – підприємця, який використовує ...