Передплати журнал

Чи можна прийняти на роботу працівника без документа про освіту?


Ситуація

Під час прийняття на посаду секретаря працівник не подав документа про освіту, проте пообіцяв надати диплом, коли забере його в закладі освіти. Чи можна оформити такого працівника на роботу без документа про освіту?

 

Рішення

Згідно із частиною другою статті 24 Кодексу законів про працю України при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а у випадках, передбачених законодавством, — також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я, відповідний військово-обліковий документ й інші документи.

Слід зауважити, що на сьогодні в Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі — КП) є професійна назва роботи «Секретар». Вона міститься у класифікаційному (професійному) угрупованні «Секретарі» з кодом КП 4115. При цьому кваліфікаційна характеристика цієї посади у відповідних випусках Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — ДКХП) відсутня.

Повну версію статті читайте в Живому журналі «КАДРОВИК.UA» № 10.

Увага! Новий кадровий семінар «Зміни законодавства — 2022».

При оплаті до 30 вересня діє акція «Кешбек»: оплачуй участь у семінарі — отримуй 300 грн на придбання будь-якої продукції у Магазині кадровика від проєкту «КАДРОВИК.UA».

Для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA» діє знижка й акція «Кешбек».

Олександр Клименко
Олександр Клименко
консультант із соціально-трудових відносин

Матеріали до теми


Табелювання мобілізованого працівника та працівника, який перебуває у відпустці без збереження заробітної плати
Ситуація У табелі обліку робочого часу мобілізованим працівникам робочі дні проставляємо «ІН», вихідні — пусте значення. Відпустку без збереження заробітної ...