...
Реєструйся

Чи повідомляти ТЦК та СП про бронювання, оформлене засобами Порталу Дія?


Підприємство бронює працівників засобами Порталу Дія. Чи повідомляти про ТЦК та СП?

 

На сьогодні у Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76 (далі — Порядок № 76), не закріплено обов’язку роботодавця повідомляти територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП), відповідні підрозділи Центрального управління та/або регіональні органи СБУ, відповідні підрозділи розвідувальних органів Міноборони, в яких військовозобов’язані перебувають на військовому обліку, про їх бронювання, як це було у попередніх редакціях Порядку № 76.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Натомість відповідно до абзацу третього пункту 58 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 (далі — Порядок № 560), органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування (далі — ОМС), підприємства, установи та організації (далі — підприємства) зобов’язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаним працівникам (державним службовцям), які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а також посадовим (службовим) особам, зазначеним у підпунктах 16–23 пункту 1 додатка 5 до цього Порядку, у ТЦК та СП, на території якого вони розміщуються (Центральному управлінні або регіональних органах СБУ або відповідному підрозділі розвідувальних органів, де військовозобов’язані працівники перебувають на військовому обліку).

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Щодо подання списку військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання

Відповідно до абзацу четвертого пункту 58 Порядку № 560 до відповідного ТЦК та СП органами державної влади, іншими державними органами, ОМС, підприємствами подаються документи, зазначені у переліку згідно з додатком 5 до Порядку № 560.

У додатку 5 до Порядку № 560 закріплено, що до ТЦК та СП, на території якого розміщується підприємство (Центрального управління або регіональних органів СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів, де військовозобов’язані працівники перебувають на військовому обліку), потрібно подати один з 2 списків.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

  1. Список військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, визначений Порядком № 76

АБО

  1. Список військовозобов’язаних, на яких оформляється відстрочка від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час відповідно до переліків посад і професій (додаток 13 до Порядку бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями відповідно до переліків посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2015 року № 45; далі— Порядок № 45)

При цьому в абзаці п’ятому пункту 58 Порядку № 560 йдеться про те, що зарахування заброньованих на спеціальний облік в ТЦК та СП (Центральному управлінні або регіональних органах СБУ або відповідному підрозділі розвідувальних органів) здійснюється згідно з Порядком № 45 або Порядком № 76.

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977

Автоматичне переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік

У нашій ситуації йдеться про бронювання згідно з Порядком № 76.

У пункті 29 Порядку № 76 переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів автоматично у деяких випадках.

Переведення здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:

  1. перебуває на військовому обліку;
  2. перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством;
  3. уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 11 квітня 2024 року № 3633-IX«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку»;
  4. не перебуває у розшуку

 

Наведене спричиняє певну неясність, оскільки у додатку 5 до Порядку № 560 йдеться про список військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, саме в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг. А відповідно до пункту 3 Порядку № 76 бронювання військовозобов’язаних здійснюється за списками військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час в електронній формі засобами Порталу Дія. Це означає, що, коли йдеться саме про список військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання, роботодавець його формує і подає засобами Порталу Дія.

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

За дотримання умов, про які йдеться у пункті 29 Порядку № 76, військовозобов’язані автоматично переводяться на спеціальний військовий облік, тоді як у Порядку № 560 є чітка норма про обов’язок роботодавця оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаним працівникам, які заброньовані, у ТЦК та СП, на території якого вони розміщуються (Центральному управлінні або регіональних органах СБУ або відповідному підрозділі розвідувальних органів, де військовозобов’язані працівники перебувають на військовому обліку)…

Докладніше про те, чи повідомляти ТЦК та СП про бронювання, оформлене засобами Порталу Дія, з наведенням окремих думок редакції та компетентних органів щодо цього питання, розповіла головна редакторка журналу «КАДРОВИК.UA» Мар’яна Винничук у рубриці «Мобілізаційна підготовка» в першому весняному випуску видання.

Ще багато інших матеріалів від провідних експертів й аналітиків читайте на шпальтах Живого журналу «КАДРОВИК.UA» № 3-2025. Статті в повному обсязі доступні тільки для передплатників видання.

Джерело: КАДРОВИК.UA

Передплата. Акція 12 за ціною 9

Мар’яна Винничук
Мар’яна Винничук
головний редактор журналу «КАДРОВИК.UA», експерт проєктів «КАДРОВИК.UA».

Матеріали до теми


Армія+, скарги військових і нова ВЛК: інтерв’ю з Катериною Черногоренко
«Щоб розвинути цифровізацію в оборонній сфері, ми ділимо її на декілька блоків: цифровізація війни, онлайн-навчання, навчання на VR/AR-симуляторах і цифровізація ...
Кабмін пропонує обмежити відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів
Кабінет Міністрів України зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт № 13193, який вносить зміни до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну ...