...
Реєструйся

Чи входить у 4 % квоту інвалідів працівник, що працює на умовах неповного робочого дня?


Так, входить.

На законодавчому рівні імперативно визначено єдиний для всіх роботодавців норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів і порядок його обчислення.

У разі застосування праці інвалідів роботодавець зобов’язаний враховувати рекомендації медико-соціальної експертної комісії, тому що невиконання цих рекомендацій може призвести до погіршення стану здоров’я працівника-інваліда, за що роботодавець нестиме відповідальність.

Для підприємств, установ, організацій, серед них і підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, — у кількості одного робочого місця відповідно до частини першої статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-XII.

У пункті 2.4 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28 вересня 2005 року № 286 (Інструкція 286) зазначено, що до облікової кількості зараховуються штатні працівники, які прийняті або переведені за ініціативою адміністрації на роботу на неповний робочий день або неповний робочий тиждень. У підпункті 2.4.3 Інструкції № 286 зазначено, що в обліковій кількості цих працівників ураховують за кожний календарний день як цілі одиниці, включаючи неробочі дні тижня, що обумовлені під час зарахування на роботу (лист Фонду соціального захисту інвалідів від 8 серпня 2007 року №1/8-81).

Виконанням нормативу робочих місць у кількості, зазначеній вище, вважається працевлаштування підприємством інвалідів, для яких це місце роботи є основним.

 

Білоткач Галина Панасівна,
експерт гарячої лінії

Більше запитань та відповідей на них від експерта гарячої лінії Галини Білоткач — у вкладенні до журналу «Довідник кадровика»«Кадри. Гарячі запитання кадровика», № 3, 2017

Матеріали до теми


Дві доплати одному працівникові: можливо чи ні?
Ситуація Одному працівникові планують встановити і доплату за суміщення посад, і доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Чи буде це правомірним?   ...