...
Реєструйся

Фемінітиви: утворюємо правильно


Чому це важливо:

У 2020 році було затверджено Зміну № 9 до Національного класифікатора ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 18 серпня 2020 року № 1574), згідно з якою, зокрема, роботодавцям дозволено вживати фемінітиви в локальній документації. Так, за потребою користувача професійні назви робіт при внесенні до кадрової документації можуть бути адаптовані для означення жіночої статі особи, яка виконує відповідні роботи.

Кабінет Міністрів України постановою від 22 травня 2019 року № 437 «Питання українського правопису» схвалив нову редакцію Українського правопису.

У новій редакції правопису визначено правила творення іменників жіночого роду — фемінітивів. Попередня редакція такої інформації не містила.

Зверніть увагу!

У новій редакції Українського правопису прописано правила творення від іменників чоловічого роду іменників на означення осіб жіночої статі за допомогою суфіксів -к-, -иц-(я), -ин-(я), -ес- та ін.

 

Не від усіх іменників чоловічого роду можна утворювати назви осіб жіночої статі (наприклад, мер, екстрасенс, математик, академік). У такому разі в офіційно-діловому мовленні для означення жіночої статі використовують:

  • слово «пані»;
  • форми дієслів минулого часу;
  • інші мовні ресурси.

Оформіть передплату на Живий журнал «КАДРОВИК.UA».

Джерело: редакція «КАДРОВИК.UA»

Матеріали до теми


Кейс для кадровика. Чи можна заборонити працівнику бути фізичною особою — підприємцем?
СИТУАЦІЯ Керівник наполягає включити до колективного договору пункт, що працівники підприємства не можуть бути ФОП. Чи правомірна така вимога? Чи ...
Кейс для кадровика. Чи можна здійснювати бронювання за військовим квитком з «Резерв+?»
Теоретично так, проте є деякі нюанси. Спробуймо їх розглянути. Якщо у роботодавця є копія військово-облікового документа працівника у паперовій формі, ...
Відпустка для догляду за дитиною до 3 років: деякі особливості надання
Надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку (далі — відпустка для догляду за дитиною до 3 років) є ...
Кейс для кадровика. Чи має право на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день працівник, який працює дистанційно?
Так, має. Відповідно до частини першої статті 602 КЗпП дистанційна робота — це форма організації праці, за якої робота виконується ...