Реєструйся

Фемінітиви: утворюємо правильно


Чому це важливо:

У 2020 році було затверджено Зміну № 9 до Національного класифікатора ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 18 серпня 2020 року № 1574), згідно з якою, зокрема, роботодавцям дозволено вживати фемінітиви в локальній документації. Так, за потребою користувача професійні назви робіт при внесенні до кадрової документації можуть бути адаптовані для означення жіночої статі особи, яка виконує відповідні роботи.

Кабінет Міністрів України постановою від 22 травня 2019 року № 437 «Питання українського правопису» схвалив нову редакцію Українського правопису.

У новій редакції правопису визначено правила творення іменників жіночого роду — фемінітивів. Попередня редакція такої інформації не містила.

Зверніть увагу!

У новій редакції Українського правопису прописано правила творення від іменників чоловічого роду іменників на означення осіб жіночої статі за допомогою суфіксів -к-, -иц-(я), -ин-(я), -ес- та ін.

 

Не від усіх іменників чоловічого роду можна утворювати назви осіб жіночої статі (наприклад, мер, екстрасенс, математик, академік). У такому разі в офіційно-діловому мовленні для означення жіночої статі використовують:

  • слово «пані»;
  • форми дієслів минулого часу;
  • інші мовні ресурси.

Оформіть передплату на Живий журнал «КАДРОВИК.UA».

Джерело: редакція «КАДРОВИК.UA»

Матеріали до теми


Скасовано механізм перенесення невикористаних днів відпустки в разі зміни місця роботи
Східне міжрегіональне управління продовжує надавати працівникам та роботодавцям консультації та рекомендації з питань законодавства про працю під час дії в ...