...
Реєструйся

Інженер з нормування трудових процесів: основні завдання та обов’язки


Сучасна збалансована кадрова політика неможлива без застосування методів нормування трудових процесів. Наказом Міністерства економіки України від 29 грудня 2022 року № 5573 було затверджено чергову зміну до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі — КП) — Зміну № 11.

Зокрема, було скасовано такі професійні назви робіт, як «Інженер з нормування праці» (код КП 2412.2) та «Інженер з організації та нормування праці» (код КП 2412.2).

Натомість у КП з’явилася позиція — «Інженер з нормування трудових процесів» (код КП 2149.2). При цьому інженер, що займається нормуванням, «перейшов» із групи 2412.2 «Професіонали в галузі праці та зайнятості» до групи 2149.2 «Інженери (інші галузі інженерної справи)». Чому так трапилося? По-перше, стало зрозуміло, що серед професіоналів у галузі праці та зайнятості не повинно бути фахівців інженерного профілю. По-друге, «інженери з нормування», згідно з підходами Міжнародної стандартної класифікації занять (ISCO-08), містяться серед інших інженерів.

Замовляйте РОЗРОБЛЕННЯ КАДРОВИХ ДОКУМЕНТІВ
Експерти КАДРОВИК.UA допоможуть у складанні й упровадженні бланків кадровика, реєстраційних форм, шаблонів документів

Трапляються випадки, коли працівники кадрових служб підприємств, установ, організацій (далі — підприємство) скаржаться на недбале ставлення керівництва до питань нормування трудових процесів. Наприклад, буває так, що через нерівномірний розподіл персоналу (не за кількістю працівників, а за належністю до певних підрозділів) працівники кадрової служби змушені працювати у приміщенні, яке фактично розраховане на меншу кількість робочих місць.

Таке ставлення до нормування праці не лише демотивує персонал кадрових служб та колектив у цілому, а й перешкоджає підприємству провадити сучасну кадрову політику, що відображається на багатьох показниках його діяльності, зокрема прибуткових.

Складається ситуація, коли, з одного боку, в економічній сфері країни поступово змінюються вимоги до професійного й кваліфікаційного складу, рівня освіти, знань і відповідальності працівників кадрових служб, а з другого — залишаються неповністю вирішеними питання щодо підготовки й підвищення кваліфікації цих працівників, організації їхньої праці, установлення обґрунтованого часу, потрібного для виконання різних функцій, визначення оптимальної чисельності тощо. Тож як завдяки нормуванню трудових процесів працівників кадрової служби підвищити продуктивність їхньої праці?

Спершу розглянемо основні завдання та обов’язки інженера з нормування трудових процесів на підприємстві.

Найкращі авторські статті з трудового законодавства від експертів проєкту «КАДРОВИК.UA».

Завдання та обов’язки інженера з нормування трудових процесів

 

На сьогодні кваліфікаційних характеристик посади «Інженер з нормування трудових процесів» не затверджено, а тому доречно користуватися кваліфікаційними характеристиками посад «Інженер з нормування праці» та «Інженер з організації та нормування праці», які містяться у розділі 1 «Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців» Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 року № 336.

Читати статтю повністю 

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Курс «Підвищення кваліфікації кадровиків. ПРОФІ»

Матеріали до теми


Вийшов спецвипуск від журналу «КАДРОВИК.UA» № 1, 2024 «Прийняття працівників на роботу»
Вже доступне актуальне й унікальне тематичне видання від експертів журналу «КАДРОВИК.UA» — спецвипуск «Прийняття працівників на роботу». Цей спецвипуск зробить ...
Уряд спростив отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника і Захисниці
Ухвалена ініціатива Мінветеранів щодо спрощеної процедури подання та встановлення статусів особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих військовослужбовців ...
У Комітеті з питань соціальної політики відбулося обговорення стану адаптації трудового законодавства України до положень права ЄС
Повідомляємо, що 9 квітня 2024 року під головуванням заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту ...