2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
ludabest@i.ua
1 квітня, 2011 - 09:35
Добрый день! Подскажите , изменяем оклад работнику в сторону уменьшения. Если работник отказывается работать в новых условиях труда, мы должны ему выплачивать выходное пособие (в размере одного оклада)? И с какого числа должны уволить, в случае отказа? Спасибо.
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
1 квітня, 2011 - 11:18
Стаття 32 КЗпП передбачає що, у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці. При зміні розміру оплати праці власник повинен дотримуватися такого порядку. Правовим документом про таку зміну повинен бути наказ про зміну істотних умов праці у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці. Працівники, розмір оплати праці якого змінюється, персонально попереджаєься про дату таких змін (не пізніше ніж за два місяці до змін). Попередження – це письмова пропозиція працівникові продовжити роботу після того, як власник з дотриманням установленого двомісячного строку змінить істотні умови праці. Працівник може прийняти цю пропозицію та продовжувати роботу при змінених істотних умовах праці, але може й відмовитися від продовження роботи у зв'язку зі змінами істотних умов праці з наслідками, що випливають. Двомісячний строк передбачено для того, щоб працівник міг знайти собі іншу роботу, якщо його не влаштовує зміна істотних умов праці. Служба кадрів ознайомлює працівниапід підпис про наступні зміни істотних умов праці (зміна розмірк оплати праці). Протягом двох місяців від працівника необхідно одержати письмову заяву про згоду продовжувати роботу після зміни істотних умов праці (про зміну розміру оплати праці), при цьому працівник має право будь-коли змінити своє рішення. Безпосередньо перед початком робіт при змінених істотних умовах праці доцільно видати наказ, у якому визначити для працівника нові істотні умови праці, а також ознайомити працівника з новим розміром оплати праці. Працівники, що відмовилися продовжувати роботу у зв'язку зі змінами істотних умов праці, підлягають звільненню на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП. До трудової книжки працівника вноситься відповідний запис: «Звільнений у зв'язку з відмовою від продовження роботи внаслідок змін істотних умов праці, п. 6 ст. 36 КЗпП України». При припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 6 статті 36 КЗпП, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.