...
Реєструйся

Кадровим агентствам заборонять брати гроші у громадян за консультації


Законопроектом планується припинити порушення суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні.

Після вступу з початку 2013 року в силу нової редакції Закону про зайнятість суб’єктам господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, заборонено отримувати від громадян, яким надані відповідні послуги, гонорари, комісійні та інші винагороди. Оплата послуг з працевлаштування здійснюється виключно роботодавцем, якому надані такі послуги.

Депутат-регіонал Світлана Фабрикант помітила, що у зв’язку з новими нормами недобросовісні рекрутери почали укладати з особами, які шукають роботу, договори про надання інформаційно-консультаційних послуг, за що і беруть гроші з претендентів. Щоб виправити ситуацію, депутат подала до ВР законопроект № 2935 про внесення зміни до статті 36 Закону «Про зайнятість населення», щоб припинити такі порушення.

Завданням законопроекту є встановлення чіткої заборони суб’єктам господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, стягувати з претендентів роботи кошти за надані послуги.

Прийняття законопроекту у запропонованій редакції, як запевняє депутат у пояснювальній записці, не дозволить кадровим агентствам порушити вимоги частини другої статті 37 Закону, а також більш конкретно визначить послуги, які належать до послуг з посередництва у працевлаштуванні.

Для цього статтю 36 Закону, а саме, роз’яснення послуг з посередництва у працевлаштуванні, пропонується доповнити словами «у тому числі надання відповідних інформаційно-консультаційних послуг».