Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

7 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Людочка
Зображення користувача Людочка.
10 лютого, 2012 - 16:30
Помогите начинающему "кадровику"!!! Если сотрудник был временно переведен на другую должность, каждый раз нужно делать запись в трудовую книжку независимо от того повышается должность или понижается? К примеру, в отделении нет заведующего и временно поставили на эту должность простого работника. При принятии заведующего, его снова переведут на свою должность. Значит нужно записать в трудовую о переводе на заведующего, а потом о переводе на рабочего? или, такой вариант как: когда работника ставят на место заведующего на время отпуска???
Eloissa
10 лютого, 2012 - 18:58
В первом случае надо делать записи при каждом переводе, во втором - записи делать не надо
dvs_lg
11 лютого, 2012 - 20:37
Людочка, У наведених Вами випадах не треба ніякого переведення. Працівника просто призначають виконуючим обов'язки тимчасово відсутнього працівника та встановлюють доплату, керуючись статтею 105 КЗпП. При цьому в трудовій книжці запис про тимчасове заміщення не робиться. А якщо Ви перевели працівника на іншу посаду, він може не захотіти повертатись на попередню посаду, – буде клопіт.
Людочка
Зображення користувача Людочка.
13 лютого, 2012 - 11:31
Вижу разногласия по данному вопросу. Так что же все таки делать?!
Eloissa
23 лютого, 2012 - 17:55
Если исполнение обязанностей временно отсутствующего работника с доплатой - запись делать не нужно. Если временный перевод (основной работник в длительном отпуске, например) запись нужна. Формулировка в приказе "Перевести" сама по себе предполагает внесение записи в трудовую книжку. Хотя Вы, конечно, можете, в обоих случаях провести временное исполнение обязанностей, в зависимости от уровня ответственности по данной должност.и. И вообще ничего не писать в ТК.
Приколист
22 лютого, 2012 - 14:38
Підкажіть будь-ласка, якщо була зміна назви підприємства, в трудовій книжці цей запис робити таким чином: номер запису, дата, повна стара назва підприємства, а далі як краще "змінено" чи "замінено" на і повна нова назва підприємства, на підставі наказу від такого-то. Чи потрібно ще під підписом І.В.К. ставити нову печатку?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
23 лютого, 2012 - 16:34
Відповідно до п. 2.15 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці України, Мін’юсту України, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58, якщо за час роботи працівника назва підприємства змінюється, то про це окремим рядком у графі 3 трудової книжки робиться запис: "Підприємство таке-то з такого-то числа перейменоване на таке-то", а у графі 4 проставляється підстава перейменування - наказ (розпорядження), його дата і номер. Запис про перейменування підприємства печаткою не завіряється.