...
Реєструйся

Кейс для кадровика. Чи оплачуються дні, що раніше були вихідними, як наднормова робота?


Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Це зазначено в частині першій статті 50 КЗпП.

У разі незастосування роботодавцем норми частини 1 статті 6 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (тобто збільшення норми тривалості робочого часу більше 40 годин, але не більше 60 годин), норма статті 50 КЗпП зберігає свою чинність.

Завантажуйте Зразок наказу про складання графіка відпусток

Так, збільшення робочого часу на 8 годин не збільшило норму тривалості робочого часу за робочий тиждень з 17 до 21 квітня 2023 року при п’ятиденному робочому тижні (відповідно 7 годин для шестиденного робочого тижня). Тобто за цей тиждень норма тривалості робочого часу — 40 годин. Ці години встановлено законодавчо, тому наднормовими не вважаються.

Семінар-інтенсив «Запитання гарячої лінії» від проєкту «КАДРОВИК.UA»
Формат: онлайн • Дата проведення: 27 квітня 2023

Автор: Вікторія Ліпчанська,
шеф-редактор кадрового напряму групи компаній «МЕДІА-ПРО» та журналу «КАДРОВИК.UA», президент Всеукраїнської асоціації кадровиків, головний координатор Академії Трудових Відносин

Вам також може сподобатися

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Посібник «Оптимізація трудових відносин у період воєнного стану: ТОП-55 відповідей»

Матеріали до теми


Розрахунок ЄСВ для трудового договору з нефіксованим робочим часом
ДПС надала індивідуальну податкову консультацію на запит від працедавця, який цікавився необхідністю нарахування ЄСВ працівнику, з яким укладено трудовий договір з нефіксованим ...