...
Реєструйся

МОН: студенти не зобов’язані відшкодовувати вартість навчання за держзамовленням


Будь-які матеріальні претензії до випускника вищого навчального закладу, підготовка якого здійснювалась за державним замовленням, є неправомірними, тому що відсутні правові механізми, які б зобов’язали його відшкодувати до державного бюджету вартість навчання. Так в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту прокоментували інформацію у ЗМІ щодо вимагання окремими університетами грошей від студентів-випускників, які здобули освіту за рахунок бюджетних коштів, але не відпрацювали три роки за місцем призначення, повідомили УНН у прес-службі відомства.

Відповідно до Закону України “Про вищу освіту”, основним завданням, що стоїть перед вищими навчальними закладами, є здійснення освітньої діяльності, яка забезпечує підготовку фахівців відповідних освітньо-кваліфікаційних рівнів.

“Цей закон не містить умов про обов’язковість трирічного відпрацювання та відшкодування у встановленому порядку до Державного бюджету вартості навчання. Не зазначено в законі й того, що вищий навчальний заклад зобов’язаний гарантувати випускникові його працевлаштування, в обов’язки вищого навчального закладу входить сприяння працевлаштуванню своїх випускників. Будь-які матеріальні претензії до випускника вищого навчального закладу, підготовка якого здійснювалась за державним замовленням, є неправомірними, тому що відсутні правові механізми, які б зобов’язали його відшкодувати до Державного бюджету вартість навчання”, — наголошують у МОН.

Джерело: УНН