7 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
dianka_59
22 квітня, 2011 - 10:51
Женщина работает в организации с 1 августа 2007 года, с 11 декабря 2007 года по 14 апреля 2008 года работница находилась в отпуске по беременности и родам, а с 15 апреля 2008 года по 28 января 2011 года - в отпуске по уходу за ребёнком до достижения им трёх летнего возраста. 29 января 2011 года работница приступила к работе! За какой период и когда предоставить работнице ежегодный отпуск и сколько дней работнице положено дополнительный социальный отпуск на детей (статья 19 Закона Украины "Об отпусках") за этот период, если год отработан не полностью?
oksanav_k
Зображення користувача oksanav_k.
26 квітня, 2011 - 15:20
Яку підставу має жінка-працівник для надання соціальної відпустки (жінцка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, особі, яка взяла дитину під опіку)??? Напишіть, будь-ласка, поконкретніше.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
26 квітня, 2011 - 16:01
Відповідно до статті 9 Закону України «Про відпустки» до стажу роботи , що дає право на щорічну основну відпустку (стаття 6 цього Закону) зараховується час перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, а час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не зараховується. Оскільки додаткова відпустка працівникам, які мають дітей (стаття 19 Закону України «Про відпустки») є соціальною відпусткою і не належить до виду щорічних, то вона може надаватися у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу. У Вашому випадку, якщо жінка-працівниця має двох або більше дітей віком до 15 років, вона уже має право на додаткову оплачувану відпустку за 2011 рік тривалістю 10 календарних днів.
ЕленаПетрова
4 травня, 2011 - 11:05
Спасибо, насчет социального отпуска понятно. Но не понятно, как быть с основным отпуском. Ситуация такая: Работница с 7 июля 2008 года ушла в отпуск по уходу за ребенком до 3-х лет. Перед отпуском по беременности и родам в январе-феврале 2008 года она взяла ежегодный основной отпуск (полный) за период работы с 14.02 2008 года по 13.02.2009 года. После окончания отпуска по уходу за ребенком до 3-х лет она вышла на работу 4 мая 2011 года. Как посчитать, когда ей можно будет брать новый ежегодный основной отпуск? С учетом того, что в 2008 году она свой ежегодный основной отпуск большей частью использовала на перед.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
4 травня, 2011 - 16:05
Звичайно. Якщо я не помиляюсь у розрахунках, то тільки з 04 травня по 10 грудня 2011 року працівниця відпрацює надану щорічну основну відпустку за період роботи з 14.02.2008 по 13.02.2009.
ЕленаПетрова
4 травня, 2011 - 16:42
Да, спасибо. И я тоже так же подсчитала. А рабочий период у неё останется тот же? Если да, то по 13.02.2012 у неё ещё останется 5 дней недоиспользованого ежегодного основного отпуска . (Основной ежегодный отпуск госслужащих 30 календарных дней).
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
4 травня, 2011 - 17:43
Нагадаю, що відповідно до статті 6 Закону України «Про відпустки» щорічна основна відпустка надається працівникам за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору, тобто прийняття на роботу. Отже, період роботи, за який надається наступна щорічна відпустка, буде по 13.02.2012. Але я вважаю, що його можна змінювати, головне, на мою думку, – не помилитися у розрахунках.